Gran Fondo Gdynia Virtual Race - Winter Edition Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Gran Fondo Gdynia Virtual Race - Winter Edition

Już 6 grudnia na wirtualnej trasie po Kaszubach, zaciętą rywalizację stoczą kolarze startujący w drugiej edycji zawodów Gran Fondo Gdynia VR. Do pokonania ponownie będzie 90 kilometrów ze startem i metą na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

lut 19-21

piątek - niedziela, g. 14:00

Gdynia,
wrz 11

sobota, g. 10:00 - 14:00

Gdańsk, Park Reagana
Podczas gdy pandemia koronawirusa nadal daje nam się we znaki, a pogoda w coraz mniejszym stopniu sprzyja jeździe na rowerze, najwyższy czas odkurzyć trenażery i ponownie poszukać wyzwań w świecie wirtualnym. Jednym z nich może być Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition, czyli wirtualna rywalizacji w dn. 6 grudnia, odbywająca się na trasie wyścigu Gran Fondo Gdynia.

ZapisyZapisy do rywalizacji trwają do 30 listopada na platformie SlotMarket.pl. Do wyboru są dwa pakiety startowe:
- pakiet podstawowy: zawiera udział w wyścigu Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition - w cenie 40 zł;
- pakiet rozszerzony: poza startem w wyścigu, Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition zawiera również pamiątkowy medal (w cenę wliczona jest przesyłka) - w cenie 70 zł.

Pamiątkowy medal dla uczestników Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition

Pierwsza edycja zawodów w świecie wirtualnym spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, dlatego zaraz po jej zakończeniu ogłosiliśmy edycję zimową - przyznaje Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Gran Fondo Gdynia. - Samodzielne treningi to za mało. Sportowcy, także amatorzy, potrzebują rywalizacji, chcą sprawdzać się w bezpośrednim pojedynku z innymi zawodnikami. To właśnie umożliwia wyścig Gran Fondo Gdynia VR Winter Edition - zapewnia.

Nie tylko wysiłek i emocje podczas takiej wirtualnej rywalizacji są prawdziwe. Zawodnicy ścigają się bowiem po rzeczywistej trasie Gran Fondo Gdynia. Cały jej przebieg został specjalnie nagrany na potrzeby wyścigu i z dbałością o szczegóły przeniesiony do świata wirtualnego.

Zimowa edycja Gran Fondo Gdynia odbędzie na aplikacji Kinomap. Kinomap umożliwia rywalizację dużej grupy kolarzy jednocześnie z różnego rodzaju sprzętem.

Aby lepiej przygotować się do startu i zapoznać z aplikacją Kinomap, organizatorzy przygotowali cykl 4 treningów pod nazwą Gran Fondo Gdynia Trophy. Pierwszy przejazd testowy odbędzie się 27 listopada o godz. 20:00. Tak przedstawia się kalendarz coffee ride'ów:

27 listopada, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #1 Gdynia - Koleczkowo (20,1km)

28 listopada, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #2 Koleczkowo - Szemud (24,2km)

29 listopada, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #3 Szemud - Koleczkowo (19,2km)

1 grudnia, godz. 20:00: Gran Fondo Gdynia Trophy #4 Koleczkowo - Gdynia (26,1km)

Aby wziąć udział w treningu należy założyć konto na stronie https://www.kinomap.com. Następnie należy zainstalować aplikację na swoim telefonie. Po zalogowaniu, należy połączyć trenażer, odnaleźć wybraną sesję treningową i dołączyć do niej. Sesje będą dostępne 15 minut przed zaplanowaną godziną startu. Szczegółowa instrukcja na stronie http://gfgdynia.pl/pl/kinomap

- Ważne aby wcześniej dodać i skonfigurować swój trenażer. Pierwszy przejazd testowy 27 listopada, każdy chętny może wykonać samodzielne. Kolejne będą już jazdą grupową. Na ostatnim treningu, 1 grudnia gościem specjalnym będzie Aleksandra Krawczyk, sportsmanka i influencerka znana jako "TRI w kolorze blond" - mówi Maciej Pawłowski.

Pierwsze 14 dni użytkowania aplikacji Kinomap jest za darmo! A wszyscy uczestnicy Gran Fondo VR Winter Edition otrzymają także bezpłatny, miesięczny dostęp do aplikacji o wartości 10 Euro.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 - 80 zł
  • Przedsprzedaż
    40 - 70 zł
Pakiet Podstawowy
- 40 PLN dla pierwszych 100 osób
- 50 PLN do 30 listopada 2020 roku

Pakiet Rozszerzony
- 70 PLN dla pierwszych 100 osób
- 80 PLN do 30 listopada 2020 roku

Jeżeli liczba osób zapisanych przekroczy 100 osób to zostanie uruchomiona opłata startowa w wysokości 50 PLN i 80 PLN

Czytaj także