Grand Prix Żabianka Hala Ergo Arena Gdańsk sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grand Prix Żabianka

GP Żabianka będzie przedostatnim etapem tegorocznego cyklu. Wielki Finał tydzień później 22 września w Parku Oruńskim. Za nim to nastąpi czekają nas niesamowite emocje przy pięknej hali ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu.

wrz 12-13

sobota - niedziela, g. 7:40

Gdańsk, Sopot,
lis 29

niedziela, g. 9:00

10 biegów, stacje sportowe atrakcje dla dzieci i dorosłych przygotował Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk przy współpracy z Radą Dzielnicy Żabianka - Wejhera- Jelitkowo - Tysiąclecia, ERGO ARENĄ oraz partnerami cyklu.

"Etap na Żabiance tak jak w roku poprzednim odbędzie się wokół Ergo Areny. Po raz kolejny zawodnicy i zawodniczki będą mogli pobiec po koronie hali. Liczymy, że mieszkańcy Gdańska i okolic po raz kolejny licznie przybędą na naszą imprezę" - mówi Kamil Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

Całość imprezy zaczynamy około godziny 10:30 stacjami lekkoatletycznymi, ale już od 9:30 funkcjonować będzie Biuro Zawodów.

Pierwszy bieg tym razem Bieg Główny - 5km odbędzie się już o godzinie 11:15 ! Dzieci rozpoczną rywalizację o godz. 12:00 rozgrzewką, a następnie poszczególne kategorie tak, że o 13:40 odbędzie się ostatni bieg Młodzieżowej Rady.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowy medal, który jest czwartym medalem z pięciu części. 5 medali z 5 etapów tworzyć będzie kostkę z pięknymi widokówkami Gdańska. Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił na stacjach lekkoatletycznych z nagrodami na parkingu w centrum imprezy.

Stanowiska naszych sponsorów, m.in. Helios, Gdańskie Wody -to kolejne atrakcje dla Was i Waszych dzieci. Dodatkowo Klubu Zdrowego Stylu Życia przygotował porady dietetyczne u specjalistów dietetyków. Ze specjalnych porad od specjalistów będzie można skorzystać dzięki Ortopedika.
"Europejska Fundacja KrewAktywni" to stoisko gdzie można skorzystać z masażu kończyn górnych oraz wykonać badania profilaktyczne: zmierzyć ciśnienie, saturację oraz cukier.

Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Zachęcamy Was do udziału w loterii i szalonej licytacji przedmiotów.

Poniżej informacje dotyczące zapisów na IV etap - GP Żabianka:
Zapisy internatowe trwają do czwartku 12.09.2018r. do godziny 23:59.
Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.


Opłata wpisowa za jeden etap wynosi 10 zł (Pakiet Basic) oraz 30 zł w przypadku pakietu z koszulką. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet Basic otrzymują za 0 zł. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie odpowiednio: 20 zł oraz 40zł (Pakiet z koszulką).

"W celu zwiększenia dostępności dla dzieci zwiększyliśmy limit wśród dzieci młodszych do 140 osób. Liczymy, że po raz kolejny na starcie stanie prawie 500 najmniejszych uczestników" - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2018.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody, produkt SONKO oraz kupon do konkursu. Dodatkowo, w zależności od pakietu koszulka Biegowego GP Dzielnic Gdańska.
Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, produkt SONKO, kupon do konkursu, butelka wody.

We wszystkich biegach i kategoriach prowadzone będą klasyfikacje całego cyklu. Na koniec najlepsze osoby zostaną uhonorowane pucharami i nagrodami.

Odbiór pakietów startowych przed GP Żabianka:
14 września - Galeria Metropolia - poziom 0 od strony ulicy Wajdeloty - godz. 15:30 - 18:00
15 września - Centrum imprezy - parking przy Ergo Arenie - 9:30 - 11:00 ( dla dzieci do 11:45)
Pula nagród wynosi 5 000 zł ! Do wygrania m.in. 10 koszulek technicznych Biegowego GP, pakiety od sponsora Ortopedika, pakiety SONKO, bilety do kina Helios, pakiety nagród od Trefla, zaproszenia do Loopy's World, wejściówki do Pitstop Gdańsk, pakiety zniżkowe od Polar, wejściówki do Blokfit oraz wiele innych nagród.Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

Program - IV etap GP Żabianka - 15.09.2018 r. /sobota/

- 9:30 - 11: 00 ( dla dzieci 11:45) Otwarcie Biura Zawodów (Odbieranie pakietów i nowe zapisy )
- 10:30 Otwarcie stacji lekkoatletycznych
- 11: 00 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska - GP Żabianka
- 11: 10 Rozgrzewka przed Biegiem Głównym
- 11:15 Bieg Główny na dystansie 5km ( 2 pętle niebieskie po 2,5 km)
- 12: 05 Rozgrzewka przed Biegami Młodzieżowymi
- 12:15 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - dziewczynki
- 12:20 Bieg Brzdąca na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - chłopcy
- 12:40 Bieg Malucha na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - dziewczynki
- 12:50 Bieg Malucha na dystansie 200 m (1 pętla zielona) - chłopcy
- 13:00 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa) - dziewczynki
- 13:10 Bieg Dzieci Młodsze na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa) - chłopcy
- 13:20 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa) - dziewczynki
- 13:30 Bieg Dzieci Starsze na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa)- chłopcy
- 13:40 Bieg Młodzieżowej Rady Miasta na dystansie 1,2 km (1 pętla czerwona)
- 13:40 - 14:00 Licytacja Fundacji Mam Marzenie
- 14:00 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii - GP Żabianka
- 14:30 Losowanie nagród - GP Żabianka
- 15:00 Zakończenie imprezy


Parking:
- bezpłatnie na naziemnym parking przy Ergo Arenie
Uwaga!
W czasie biegu nie ma możliwości wyjazdu z parkingu

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, www.gdansk.pl oraz Magazyn Together.

Organizator Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,
Partnerem Oficjalny Ministerstwo Sportu i Turystyki
Partnerem Miasto Gdańsk
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska.
ERGO ARENA
Sponsor etapu
Ortopedika
Sponsorami i partnerami Sonko, Helios, Baltic Cars, Drukomania, Sonpap, Suez, Pitstop Gdańsk, Polar, Drużyny Trefla, Loopy's World, Gdańskie Wody, Nadleśnictwo Gdańsk, Blokfit, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Biegowy Świat, Krew Aktywni, Fundacja Mam Marzenie. Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.