stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gregory Porter Opinie (10)

Dwukrotny laureat nagrody Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny, Gregory Porter przyjedzie do Polski w ramach Jazz Chilli Days - nowej inicjatywy skierowanej do wszystkich fanów dobrej muzyki. Koncerty Portera to nie tylko wielka muzyczna uczta dla melomanów, ale przede wszystkim bardzo osobista podróż poprzez różne gatunki muzyczne.

lut 22

czwartek, g. 18:30

jazz
Kup bilet
cze 12

środa, g. 20:00

Określany muzycznym objawieniem ostatnich lat Porter wymieniany jest w rzędzie z takimi sławami, jak Nat King Cole, Donny Hathaway czy Stevie Wonder. Artysta zyskał sobie miejsce wśród najlepszych przede wszystkim dzięki możliwościom wokalnym , umiejętnością budowania napięcia na scenie oraz ujmującej osobowości. Na koncertach usłyszeć będzie można zarówno utwory z najnowszej płyty Portera - "Take Me to the Alley", jak również jego największe przeboje.

jazz - koncerty w Trójmieście


Fani zwracają również uwagę na jego charakterystyczną czapkę, która stała się bohaterką wielu anegdot. Sam muzyk, spytany o nią, z rozbrajającą szczerością odparł: "To po prostu moja jazzowa czapka".

Gregory Porter urodził się w Los Angeles, ale dorastał w Bakersfield - tyglu wielu gatunków muzycznych, począwszy od country, poprzez jazz, soul, blues skończywszy na gospel. Mimo fascynacji muzyką, na studiach postawił na karierę sportową zdobywając stypendium sportowe na Uniwersytecie w Dan Diego. Na szczęście dla fanów muzyki, szybko zrezygnował z gry w futbol amerykański i zaczął występować w lokalnych klubach jazzowych, gdzie spotkał swojego pierwszego mentora - saksofonistę, kompozytora i pianistę Kamau Kenyatta. Podczas wspólnych nagrań w studiu w Los Angeles, Porter poznał Hubert Laws'a, który pod wrażeniem jego talentu wprowadził go na Broadway. Był to punkt zwrotny w karierze Portera i przepustka do międzynarodowej kariery.

Jego pierwszy album Water, wydany w roku 2010 okazał się wielkim sukcesem, a kolejne - Be Good oraz Liquid Spirit okazały się na tyle popularne, że ten ostatni został ściągnięty poprzez serwisy streamingowe ponad 20 milionów razy. Jest to wynik wszech czasów w kategorii albumów jazzowych.


Koncerty Gregory'ego Portera odbędą się:
12 października br. w Katowicach (NOSPR)
15 października br. w Gdyni (Gdynia Arena)
16 października br. w Warszawie (Teatr Wielki Opera Narodowa)

Przeczytaj także