stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Park nad Strzyżą

Bractwo Przygody Almanak i Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny zapraszają do udziału w Zabawie z Mapą z cyklu "Gry Parkowe na Orientację" sezon 13, epizod 13.

Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach.

lip 19-20

piątek - sobota, g. 12:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
Kup bilet

w każdą niedzielę (do 22.12), g. 10:00

Wstęp wolny

Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie musimy ... biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią. Przede wszystkim liczy się dobra Zabawa z Mapą na świeżym powietrzu.

Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają Biegi na Orientację bardziej profesjonalnie polecamy trasę BIEGACZ, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Trasa ta jest pomyślana jako klasyczna trasa Biegu na Orientację i mamy nadzieję zachęci wiele osób do uprawiania tej dyscypliny sportu. Bardziej zaawansowani mają możliwość wybrania na trasie BIEGACZ mapy warstwicowej, czyli takiej, na której nie ma dróg i ścieżek. Wówczas na pewno przyda się kompas.

Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący nawigację w terenie oraz czytanie mapy. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym jak i przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytania. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent co jest dodatkową atrakcją zwłaszcza dla młodych adeptów nawigacji terenowej.

Chcesz wystartować? Wypełnij formularz elektroniczny


Rodzaj i forma zawodów:
Zawody o charakterze edukacyjnym i popularyzującym biegi oraz marsze na orientację na terenach parkowych i małych obszarach leśnych.

Kategorie startowe:
Rodzinna - łatwa, długość około 2-3 km w linii prostej, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków (z nielicznymi wyjątkami - dopytaj organizatora);
Łazik - łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne; długość około 3-4 km w linii prostej, trochę męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu;
Tułacz - trudna, długa około 3-5 km w linii prostej, z dużą liczbą Punktów Kontrolnych, przydatne umiejętności nawigacyjne i kompas.
Biegacz (BnO) - najdłuższa, możliwe edycje do 6 km w linii prostej, z największą liczbą Punktów Kontrolnych, dla miłośników Biegu na Orientację lubiących się zmęczyć i pobiegać w lesie, konieczne umiejętności nawigacyjne i kompas. Możliwość zamówienia mapy warstwicowej (bez dróg).


Wszystkie trasy oparte są na systemie elektronicznego potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych jest OBOWIĄZKOWA!

Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach o dowolnej liczebności. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.

Program imprezy:
9:30-13:30 praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.
10:00-13:30 start poszczególnych drużyn w zarezerwowanych przedziałach czasowych (prosimy przestrzegać wybranych minut!!!).
14:00 godzina zamknięcia mety.
14:00-15:00 planowane zbieranie punktów.


Dla każdej drużyny zgłoszonej internetowo zarezerwowana zostanie przynajmniej 1 mapa startowa. W formularzu zgłoszeniowym możliwe jest zarezerwowanie większej liczby map. Drużyny rejestrujące się po terminie zgłoszeń (piątek przed imprezą godz. 19:00) lub na samej imprezie otrzymają tylko jedną mapę. Zachęcamy do wcześniejszych zgłoszeń i rezerwacji odpowiedniej liczby map.

Miejsce i biuro zawodów:
Park nad Strzyżą (Wrzeszcz Dolny), ul. Wyspiańskiego 15.zobacz na mapie

Organizatorzy:
- Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
- Urząd Miejski w Gdańsku - Wydział Rozwoju Społecznego
- Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny

Kierownik zawodów: Wojciech Suchy,
Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl
tel. +48 502 76 55 36


Szczegółowe informacje i regulamin imprezy na stronie www.parkoweBnO.pl
Aktualności na Facebooku: www.facebook.com/BnOparkowe

Partnerzy edycji:
- Matador Design - wystrój wnętrz

Patronat:
- Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz
- Portal trójmiasto.pl
- Radio Gdańsk


Terminy i lokalizacje:
Najbliższy: Niedziela 05.05.2024 Park nad Strzyżą.

Kolejne epizody Gier Parkowych na Orientację:
11.05 Strzyża Gra Miejska (sobota!!!)
12.05 Nowy Port
19.05 Park Brzeźno
02.06 Żabianka
09.06 Zaspa Młyniec - Osiedle
16.06 Przeróbka
23.06 Jar Wilanowska

Już dziś zapisz to sobie w kalendarzu!

Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z

Zobacz nasze wideo relacje z poprzednich edycji Gier Parkowych na Orientację

--> Kanał filmowy AlmanakInformacja o biletach

  • Bilet normalny
    20-27 zł
  • Bilet ulgowy
    2-18 zł
  • Przedsprzedaż
    2-20 zł
Opłata Startowa
Mieszkańcy Dzielnicy Wrzeszcz Dolny (dzięki wsparciu imprezy przez Radę Dzielnicy) zgłoszeni internetowo do piątku 3 maja do godz. 19:00 są zwolnieni z opłat.
Pozostali uczestnicy:
Do 3-ego roku życia (rok ur. 2021-2024): 2,00 zł
Dzieci w wieku powyżej 3 do 12 lat (rok ur. 2012-2020): 7,00 zł
Młodzież w wieku powyżej 12 do 20 lat (rok ur. 2004-2011): 13,00 zł
Dorośli powyżej 20 roku życia (rok ur. 2003 i starsi): 20,00 zł

Chcecie więcej bezpłatnych edycji?
Rozmawiajcie o na ze swoimi Radami Dzielnic i głosujcie na „Gry Terenowe na Orientacje” (zapamiętajcie tę nazwę!!!) we wrześniu w Budżecie Obywatelskim dla Gdańska.

Chcesz wystartować?
Wypełnij formularz elektroniczny

Zgłoszenia z obniżoną, promocyjną opłatą startową przyjmowane są do piątku 3 maja, do godz. 19:00. Po tym terminie również prosimy o zgłoszenia elektroniczne w miarę dostępności formularza na www.parkoweBnO.pl.

Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej, lub na starcie (w miarę dostępnych map), w tym również osoby zwolnione z opłaty:
dodatkowo 3,00 zł (dzieci do 3 lat)
dodatkowo 3,00 zł (dzieci od 3 do 12 lat)
dodatkowo 5,00 zł (osoby 12 do 20 lat)
dodatkowo 7,00 zł (osoby powyżej 20 lat).

Uwaga: Opłatę startową opłacamy w biurze imprezy.

Na każdą trasę ustalony jest limit zgłoszeń. Na miejscu, w biurze zawodów przyjmowane będą zgłoszenia tylko do wyczerpania zapasu map. Zalecamy zgłoszenia poprzez internet. Osobom zgłoszonym po terminie oraz w bazie zawodów nie gwarantujemy kompletu świadczeń (zwłaszcza medalu itp.).