Już w sierpniu przyjedzie do nas na Guest spota gość z Tajlandii, który nazywa siebie Boy. Boy specjalizuje się w tatuażu Sak Yant, czyli tatuażu związanym ściśle z tajską kulturą.
Kilka informacji od Boy'a:"W 2004 roku rozpocząłem naukę u mojego przyjaciela P'Tle, uznawanego za najlepszego artystę w Azji Środkowej, który specjalizował się w stylu japońskim. Po pięciu latach nauki u niego, otworzyłem swoje własne studio tatuażu na wyspie Koh Chang, nazywając je Gu Bay. Później przeniosłem się do hotelu na tej samej wyspie pod patronatem P'Kimji i zmieniłem nazwę studia na Gu Bay Ink. W tym czasie poznałem Sylwię, podróżniczkę z Bielska-Białej, która odwiedziła moje studio na Tajlandii. Z czasem nasza znajomość przerodziła się w miłość, a w 2015 roku wzięliśmy ślub. Rok później razem przeprowadziliśmy się do Bielska-Białej.
Od 2017 roku pracuję jako tatuażysta w studiu Inna Bajka. Przez długi czas tworzyłem covery i realizm, ale w ostatnich latach zainteresowałem się tatuażem Sak Yant, który jest ważną częścią tajskiej kultury. Sak Yant, inaczej nazywany "świętym tatuażem", jest ściśle związany z tajską tradycją. Pojęcie "święty" odnosi się do przepływu pozytywnej energii. Większość tatuaży Sak Yant jest napisana w starożytnym języku palijskim, ale zapisana alfabetem khmerskim. Mają one na celu wyrażenie szacunku dla buddyzmu i Buddy, manifestując pozytywną energię.
Tradycyjnie tatuaże Sak Yant są wykonywane przez tajskich mnichów, byłych mnichów lub ryszi (jak Angelina Jolie, którą wytatuował ryszi ze względu na zasady dotyczące kontaktu mnichów z kobietami). Przy użyciu techniki bambusowej (hand-poke) są tworzone w świątyniach i otrzymują święcenie.
Wraz z rozwojem technologii i kultury, Sak Yant stał się dostępny również u profesjonalnych tatuażystów, którzy korzystają zarówno z techniki bambusowej, jak i maszynki (w przypadku mojej osoby, wykonuję Sak Yant maszynką). Jednak ja sam nie święcę tatuaży, ale błogosławieństwo lub święcenie można otrzymać w późniejszym czasie od buddyjskiego mnicha."