stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty wikliniarskie
PATRONAT

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku Opinie (1)

Halo, tu sztuka! to nowy cykl warsztatów rodzinnych w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Spotkania łączyć będą w sobie zdobywanie wiedzy i kreatywne działania pod okiem twórców i artystów. Razem przeniesiemy się do świata Gdańska czasów Złotego Wieku i będziemy eksplorować galerie w poszukiwaniu dzieł i historii, które można zamienić na zupełnie nową sztukę. Poznamy, między innymi, modny strój dawnych gdańszczan i gdańszczanek, wyroby zdolnych rzemieślników i zajęcia, które wypełniały wolny czas patrycjuszkom.

warsztaty
Kup bilet
maj 12

niedziela, g. 10:00, 12:00, 14:00

Warsztaty towarzyszą wystawie "Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki" i tryptykowi Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny".

02.12.2023, O smoku i innych zwierzach. Warsztat kreatywnego tworzenia. Prowadzenie Mona Rena Górska.

Czy znacie opowieści o smokach, fascynujących stworzeniach pokrytych łuską i tajemnicą? Smoki w wielu różnych częściach świata pojawiały się w legendach i posiadały niesamowite moce. Mogły żyć pod wodą lub chować się pośród górskich szczytów, ba, mogły nawet latać i zionąć ogniem! Inspiracją do naszego warsztatu kreatywnego będzie rzeźba św. Jerzego walczącego ze smokiem.

Podczas spotkania zaprojektujemy i uszyjemy własne smoki. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu smoczego przyjaciela. Chcecie, aby wasze smoki miały zielone oczy lub spiczaste uszy? A może skrzydła jak ważka? Wszystko da się załatwić. Warsztat będzie trwał cztery godziny. Wymagana umiejętność obsługi maszyny do szycia przez rodzica lub opiekuna.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- warsztaty rodzinne: dla dzieci w wieku 7-13 lat,
- czas rozpoczęcia warsztatów: godzina 11.15,
- czas trwania: od 2 do 4 godzin (w zależności od warsztatu),
- miejsce: Oddział Sztuki Dawnej, ul. Toruńska 1, Gdańsk
- ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl lub +58 301 70 61 w. 216 (w godz. 8.00-16.00),
- zapisy rozpoczynają się na dwa tygodnie przed datą warsztatów,

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania "Działania edukacyjne i promocyjne dla publiczności Oddziału Sztuki Dawnej do wystawy stałej "Pobożni i cnotliwi. Dawni Gdańszczanie w zwierciadle sztuki" w tym do "Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga.

Mecenas Muzeum Narodowego w Gdańsku: Polska Grupa Energetyczna.


 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
Bilet wstępu dla dziecka (1 zł) i dla opiekuna (normalny 20 zł lub ulgowy 12 zł)