Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody Hipodrom Sopot Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody

Zapraszamy na zawody na Hipodromie. Przez trzy dni - od piątku do niedzieli - na Hali Pomarańczowej Hipodromu rozegramy zawody mistrzowskie. Dla publiczności wstęp jest bezpłatny.

Historia Pomorskiego Związku Jeździeckiego to ponad 50 lat kształtowania kultury jeździeckiej na Pomorzu. Jednak początków należy szukać znacznie wcześniej, w okresie międzywojennym, a nawet w XVIII i XIX wieku.

Sopot z jeździectwem związany jest od zawsze, a właściwie można powiedzieć, że jeszcze dłużej, gdyż pierwsze konkurencje sportowe rozgrywali na terenach dzisiejszego Hipodromu stacjonujący we Wrzeszczu Czarni Huzarzy. Potem, w okresie międzywojennym, sopocki tor rozkwitł, a na listach startowych rozgrywanych tu zawodów hippicznych znaleźć można było nazwiska chociażby pułkownika Karola Rómmla, rotmistrza Tadeusza Bora-Komorowskiego, pułkownika Tadeusza Grzmota-Skotnickiego czy pułkownika Cypriana Bystrama. Dziś Pomorski Związek Jeździecki wspiera jeźdźców z północy, a co roku, dla uczczenia rozwoju tego sportu, na terenie sopockiego Hipodromu, rozgrywane są Mistrzostwa Pomorza.

W tym roku zawody odbędą się pod dachem, na Hali Pomarańczowej na Hipodromie. Rozegranych zostanie wiele konkursów o różnej wysokości przeszkód, dla mniej i bardziej doświadczonych jeźdźców i koni. Spodziewany jest udział ponad dwustu par z całego województwa i nie tylko.