stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Happy End - Alfabet Kina

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
Organizatorzy Dni Krytyki Filmowej w Gdyni oraz Kina Letniego w Orłowie zapraszają na nowy cykl pokazów w Gdyni Orłowie mistrzów światowego kina, utrzymany w konwencji dyskusyjnych klubów filmowych. Przed każdym seansem odbędzie się krótka prelekcja na temat prezentowanego filmu, wygłoszona przez zaproszonych krytyków i dziennikarzy filmowych.

Happy End, reż. Michael Haneke
Francja, Niemcy, Austria, 2017, 107 min
prelekcja: Marta Maciejewska


Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny.  Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Z jednej strony Happy End to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc,  władza technologii). Z drugiej zaś diagnoza stanu społeczeństwa. Happy End to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert (Elle, Pianistka), Matthieu Kassovitza (Amelia) i Jean Louis Trintignanta (Miłość).

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdynia
Organizacja: Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Bilet-cegiełka na cele statutowe stowarzyszenia, do kupienia tutaj:
http://alfabetkina.interticket.pl