stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Takiego eventu w Trójmieście jeszcze nie było. W połowie jawny z zaskakującym zakończeniem, o jakim nawet sami organizatorzy nie śmieli myśleć. Niezmierzona ilość świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń, liczne niespodzianki, wszystkiego jednak nie możemy od razu zdradzić. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć, pochodzenie.

lut 1

sobota, g. 19:00

Na zaproszenie
mar 21-23

piątek - niedziela, g. 11:00

Wstęp wolny
Spotkajmy się i wspólnie przeżyjmy Happy Gdynia Flashmob!

Tłum ludzi w słuchawkach z parasolkami chodzi po mieście, a po drodze wykonuje akrobacje gimnastyczne, tańczy albo puszcza bańki mydlane. To pomysł na imprezę Happy Gdynia, która w lipcu odbędzie się w Gdyni.

Pomysł na to wydarzenie jest prosty - każdy uczestnik zabiera ze sobą odtwarzacz mp3 albo telefon komórkowy, nakłada kolorowy t-shirt, bierze parasol i jakieś śmieszne nakrycie głowy. O określonej godzinie wszyscy ustawiają się przy fontannie na Skwerze Kościuszki, włączają mp3 i ruszają w przestrzeń miasta, wykonując po drodze przeróżne gesty i zadania, o których dowiadują się przez słuchawki swoich odtwarzaczy.

W Happy Gdynia udział może wziąć każdy. To trochę flash-mob, bo będzie to impreza pół-jawna. Uczestnicy imprezy będą musieli przejść ze Skweru Kościuszki na miejską plażę, po drodze wykonując masę różnych czynności.

Flashmob (dosł. błyskawiczny tłum) - określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

Zazwyczaj tego typu wydarzenia organizowane są za pośrednictwem Internetu. Uczestniczą w nich obcy sobie ludzie. Znany jest im jedynie termin i zarys planowanego działania. Pierwszy flashmob narodził się w Nowym Jorku w 2003 roku. Zorganizowała go organizacja określająca się jako Mob Project. Zabawy polegały m.in. na spontanicznym klaskaniu wewnątrz ekskluzywnego hotelu, oddawaniu pokłonów ogromnej figurce pluszowego dinozaura ustawionej w jednym ze sklepów sieci Macy's na Times Square oraz na obserwacji fikcyjnego przedstawienia. Zdarzenia te zgromadziły setki uczestników. Każdy z tych zaskakujących eventów zakończył się niebywałym sukcesem. Ten nietypowy sposób aktywności sprawił, iż miejsca, w których się one odbyły zyskały znacznie na popularności.

Pomysł flashmobów szybko rozpowszechnił się w innych rejonach całego świata, a także w Polsce. Na przestrzeni kilku ostatnich lat, w naszym kraju odbyło się już kilkanaście tego rodzaju imprez. Jedna z nich była naszym pomysłem, który narodził się spontanicznie i równie spontanicznie został zrealizowany. We wrześniu 2010 roku, na ulicy Długiej w Gdańsku około 500 osób zatańczyło znaną wszystkim Macarenę. Akcja ta spotkała się z pozytywnym odbiorem nie tylko samych uczestników, ale również przypadkowych przechodniów. Eventem tym zainteresowały się media, a sami twórcy oryginalnego nagrania Macarena - zespół Los del Rios, na portalu społecznościowym Facebook wyraził swą aprobatę podjętą przez nas inicjatywą.

Filmową relację jednego z uczestników Flashmoba "Macarena" można obejrzeć na stronie Youtube na kanale "Taketwophoto". Minęły już prawie dwa lata, a pozytywne wspomnienia i reakcje ludzi stale do nas powracają. Dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni. Postanowiliśmy ponownie stworzyć coś wyjątkowego - tym razem w naszej ukochanej Gdyni. Stąd pomysł na zorganizowanie unikatowego flashmoba pod nazwą "Happy Gdynia". To pierwszy na tak dużą skalę flashmob w Polsce!

Czas trwania: 21:00 - 21:30
Miejsca:
- Fontanna na Skwerze Kościuszki
- Finał Flashmoba na Plaży Miejskiej

Scenariusz:
Flashmob będzie składać się z dwóch części.
Uczestnicy spotkają się w wyznaczonym przez Organizatora miejscu - Fontanna na Skwerze
Kościuszki , a następnie przeniosą się na Plażę Miejską czyli tzw. "Flash Zone".

Niezbędne gadżety dla każdego uczestnika:
- odtwarzacz Mp3 lub telefon,
- kolorowy t-shirt (żółty, niebieski lub czerwony),
- parasol,
- aparat fotograficzny,
- maska lub śmieszne nakrycie głowy.

Program będzie znany wkrótce

Przeczytaj także