HAPPYSAD - zespół rockowy założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem.
Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 zespół został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie Wszystko jedno. Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 400 koncertów w całym kraju. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu "Wszystko jedno". Singlowy utwór promujący tę płytę "Zanim pójdę" spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę "Wszystko jedno" wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany "Podróże z i pod prąd", świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych - wg magazynu Teraz Rock plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty - Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński. 1 września 2007 podczas organizowanego corocznie przez zespół happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu - Nieprzygoda. Nagrań dokonano w Studiu S4 Polskiego Radia oraz Słabym Studiu SP Records (kwiecień-czerwiec 2007). Producentem i realizatorem nagrań jest Leszek Kamiński.W nagraniu gościnnie udział wzieli: Janusz Zdunek (m.in. Kult) - trąbka oraz Marcin Świderski - klawisze. W połowie września 2007 album "Nieprzygoda" zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Podczas jesiennej trasy promocyjnej - Nieprzygoda Tour 2007, zespół zagrał koncerty w ponad 40 miastach na terenie całego kraju. 21 czerwca 2008 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production na pierwszą w dorobku grupy koncertową płytę DVD. Znajdzie się na niej koncert zarejestrowany podczas jesiennej trasy koncertowej Długa droga w dół Tour 2008, 4. października, w krakowskim klubie Studio. Premiera płyty przewidywana jest na drugą połowę grudnia 2008.
muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście
MUCHY - polska grupa muzyczna, założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszkę, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. Jej członkowie przyznają się do inspiracji takimi wykonawcami, jak: The Smiths, The Velvet Underground, Modest Mouse, Guided by Voices czy Republika. W 2005 roku na składance Tribute to Partia ukazał się cover utworu "Nieprzytomna z bólu". Był to pierwszy zarejestrowany w studiu materiał grupy. Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. "Miasto doznań" osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego Liście Przebojów Polskiego Radia 3. 19 listopada ukazał się debiutancki album grupy, noszący tytuł Terroromans, uznany za "Płytę Roku" przez słuchaczy PR3. Zespół zdobył także tytuł "Zespołu Roku 2007" Programu 3 Polskiego Radia. Ponadto grupę uhonorowano trzema nagrodami "Miazga 2007" magazynu Pulp, w kategoriach zespół, płyta i piosenka ("Miasto Doznań") roku. Głos Wielkopolski przyznał zespołowi "Medal Młodej Sztuki 2007". Muchy zostały również nominowane do Eska Music Awards 2008 w kategorii "Album roku ROCK" i do Fryderyka 2008 w kategorii "Nowa twarz fonografii". Piotr Maciejewski prowadzi działalność solową pod nazwą Drivealone.
Muzycy:
Michał Wiraszko - śpiew, gitara, teksty
Piotr Maciejewski - gitara, śpiew, instrumenty klawiszowe
Tomasz Skórka - gitara basowa
Szymon Waliszewski - perkusja
Do stycznia 2008 roku zespół występował jako trio, a Piotr Maciejewski grał na gitarze basowej. Tomasz Skórka wystąpił z zespołem po raz pierwszy podczas transmitowanego na antenie Programu 3 Polskiego Radia koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.