Higiena cyfrowa nie ma metryki dlaczego internet i smartfony wpływają na nasze życie bez względu na wiek? Spotkanie z Magdaleną Bigaj.
Poczucie własnej wartości, zadowolenie z życia i pracy, relacje z innymi, nasze talenty i pamięć na to wszystko ogromny wpływ wywierają treści, do których mamy dostęp przez internet. Smartfony, gry i media społecznościowe bardzo silnie oddziałują na nasze mózgi, bez względu na wiek. Jak ich używać, aby chronić swoje zdrowie? Wykład poprowadzi twórczyni Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa i autorka książki Wychowanie przy ekranie, Magdalena Bigaj. Uczestnicy i uczestniczki podczas wykładu nauczą się dostrzegać obszary w swoim życiu, które są szczególnie narażone na negatywne konsekwencje używania ekranów i poznają proste rozwiązania, których wdrożenie w codziennym życiu pozwala lepiej funkcjonować w świecie wypełnionym nowymi technologiami.
Magdalena Bigaj twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Autorka książki Wychowanie przy ekranie. Pomysłodawczyni i współautorka pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej (2022) oraz Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej, narzędzia badawczo-edukacyjnego. Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Ekspertka zespołu ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego KIG. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. Pierwszych kilkanaście lat związana zawodowo z firmami z branży internetu i nowych technologii. Autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji z obszaru wpływu nowych technologii na społeczeństwo. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women.
Wydarzenie towarzyszy wystawie pt.
Sainer. Koloor.
INFORMACJE PRAKTYCZNE: - kiedy: 29.09.2023 r.
- czas: od godz. 18.00 do godz. 19.30
- miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18, 80-330 Gdańsk
- prowadzenie: Magdalena Bigaj
- koszt: wejście bezpłatne
- nie obowiązują zapisy