Hiroshi Kojima - pokazy kucia japońskiego Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Hiroshi Kojima - pokazy kucia japońskiego

W sobotę, 23 listopada 2019 r., od godziny 9:00 do 18:00 w Kuźni Wodnej w Oliwie odbędzie się pokaz kucia japońskiego miecza w wykonaniu Hiroshiego Kojimy. Następnego dnia, od godziny 11:00 do 14:00, odbędą się trzy wykłady poświęcone japońskiemu uzbrojeniu.

Hiroshi Kojima to mistrz płatnerstwa z Japonii. Spod jego ręki wychodzą prawdziwe dzieła sztuki. Podczas warsztatów w Kuźni Wodnej w Oliwie odbędzie się pokaz kucia i kształtowania miecza japońskiego Tanto. Kowal jest w stanie wykonać w roku od 10 do 12 egzemplarzy broni. Swoim doświadczeniem podzieli się z uczestnikami wydarzenia, a pracę będzie można zobaczyć na żywo. W niedzielę, 24 listopada br., w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta odbędą się wykłady poświęcone grotom strzał japońskich, a o faktach i mitach związanych z mieczem japońskim opowiedzą także Krzysztof Białkiewicz i Paweł Nowaczek. Podczas wykładów będzie można zobaczyć zabytkowe oraz współczesne egzemplarze uzbrojenia, które kowal przywiezie ze swojej ojczyzny.

Hiroshi Kojima (pseud. cechowy Keiun Naohiro), licencjonowany miecznik Cesarstwa Japonii, licencjonowany kowal Ministerstwa Kultury Japonii, inspektor Rejestracji Mieczy Biura Edukacji w Prefekturze Saitama, członek "Nippon Bijutsu Token Hozon Kyokai" - elitarnego towarzystwa na rzecz zachowania japońskiej sztuki wyrobu mieczy. Kolekcjoner japońskiej broni.

Wykłady o japońskim uzbrojeniu

Gdzie: Ratusz Głównego Miasta, Wielka Sala Wety, ul. Długa 46/47

Kiedy: 24 listopada (niedziela), godz. 11:00 -14:00

Wstęp: bezpłatny

1. Groty strzał japońskich / Krzysztof Białkiewicz
2. Miecz japoński- fakty i mity / Krzysztof Białkiewicz, Hiroshi Kojima
3. Miecz japoński i przedmioty z nim związane / Paweł Nowaczek, Hiroshi Kojima

Czytaj także