Hollywood Vampires Dolina Charlotty Resort & SPA Słupsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Hollywood Vampires Opinie (1)

Zapraszamy na koncert Hollywood Vampires, najsłynniejszej, amerykańskiej supergrupy rockowej tej dekady.

Tworzą ją - legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry i jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood Johnny Depp. Zespół powstał w 2015 r., a jego nazwa nawiązuje do rozrywkowego towarzystwa, w którym obracał się Alice Cooper w latach 70,  do którego należeli m.in. John Lennon i Ringo Starr z The Beatles, czy Keith Moon z The Who. Grupa Hollywood Vampires nagrała  dwa bardzo dobrze przyjęte albumy - "Hollywood Vampires" i "Rise".

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Alice Cooper to jedna z najważniejszych postaci światowego hard rocka, współtwórca heavy metalu i glam rocka, twórca shock rocka. Podczas niesamowitych koncertów, już na początku lat 70, używał na scenie gilotyny, szubienicy, krzesła elektrycznego, prawdziwego boa dusiciela i wielu litrów sztucznej krwi. W swojej  50-letniej karierze Alice Cooper wylansował kilka megaprzebojów - "I'm Eighteen", "Elected", "Hello Hooray", "No More Mr. Nice Guy"' "Only Women Bleed", "Poison", czy "Hey Stoopid". Nagrał ponad 30 płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk. Jego muzyka i pomysły były podziwiane przez takie sławy, jak ekscentryczny malarz Salvador Dali, komik Groucho Marx, czy aktorka Mea West. Cooper jest wielkim fanem hokeja i jest znakomitym golfistą grającym często w turniejach semi pro. Słynie też z poczucia humoru i nigdy nie miesza się do polityki.

Joe Perry to jeden z najbardziej znanych i cenionych rockowych gitarzystów na świecie.  Jest współzałożycielem legendarnej grupy Aerosmith, która cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili powstania w 1970 r. Razem z wokalistą Stevenem Tylerem, Joe Perry tworzy sceniczny duet porównywany do pary Jagger/Richards z The Rolling Stones. Aerosmith nagrał 20 płyt, ich sprzedaż osiągnęła ponad 150 milionów egzemplarzy. Klasyczne albumy Aerosmith to "Rocks", "Permanent Vacation", "Pump", "Get A Grip" i "Nine Lives". Joe Perry nagrał 7 płyt solowych i wziął udział w wielu sesjach i projektach jako gość specjalny.

Johnny Deep należy do grona najbardziej kasowych i najbardziej ekscentrycznych aktorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem przyniosły światowy dochód przekraczający 14 miliardów dolarów! Najbardziej znany jest z takich produkcji, jak saga "Piraci z Karaibów", "Charlie i Fabryka Czekolady", "Jeździec bez Głowy", "Neverland". Oprócz grania w wielkich, wysokobudżetowych produkcjach Depp pokazywał się w ambitnych filmach, jak Pluton czy Truposz. Jego zainteresowanie muzyką sięga młodzieńczych lat i Depp często powtarzał, że zawsze chciał zrobić karierę jako gitarzysta, ale mu się to nie udało. Z czasem dopiął jednak swego i  zadebiutował na płycie swojego przyjaciela Shane MacGowana w 1994 r, zagrał też na płycie Oasis w 1997 r. i napisał też kilka piosenek na płyty ówczesnej żony Vanessy Paradis . W 2012 r pojawił się na albumie Aerosmith i jego przyjaźń z Joe Perrym zaowocowała założeniem zespołu Hollywood Vampires. Na nowej płycie "Rise" Depp śpiewa dwie piosenki, a jedną z nich jest słynny hit Davida Bowie "Heroes".