Hope - Ilona Damięcka Solo Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Hope - Ilona Damięcka Solo

Hope - Nadzieja, bo tak jest zatytułowana ostatnia autorska płyta Ilony Damięckiej która przeniesie słuchaczy w sferę relaksu i odpoczynku.

Ilona Damięcka to znakomita pianistka, kompozytorka i wokalistka urodzona w Katowicach. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, która ma na swoim koncie pięć płyt: "Hurry Up", "Fifth Side" - Live in Radio Gdańsk, "Monk's Midnight", ,,Pieśni Polskie vol.1" oraz najnowszą "Hope". Artystka jest wszechstronna zarówno jako pianistka jak i wokalistka. Porusza się w środkowym nurcie jazzu, także w muzyce free jazzowej. Muzyka z albumu wypełnia spokojne melancholijne brzmienie momentami nawiązujące do natury, osobistych przeżyć artystki. Począwszy od pierwszego utworu ,,The Sea", a kończąc na wokalnym ,,Ten Four" album wypełniony jest hipnotyzującą przestrzenią i emocjami.

jazz - koncerty w Trójmieście


Można na tym albumie usłyszeć inspiracje muzyką żydowską, skandynawską, który charakteryzuje w większości minimalizm i subtelne perfekcyjne piękne brzmienie. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki i jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu.