Maciej Sikała - saksofon,
Maciej Grzywacz - gitara,
Piotr Lemańczyk - kontrabas,
gość specjalny:
Tyler Hornby (Kanada) - perkusja
Support - Wieczór Wyborczy na telebimieKwartet prezentuje program utrzymany w stylistyce post - bop. Kompozycje własne członków zespołu i starannie dobrane utwory, takich kompozytorów, jak Coltrane czy Henderson, stanowią niezwykle ciekawy, intrygujący repertuar. Gościem specjalnym jest znakomity kanadyjski perkusista Tyler Hornby.
Tyler HornbyJest jednym z najwybitniejszych, współczesnych perkusistów kanadyjskich. W jego grze słychać wrażliwość na melodykę, rytmiczną finezję, a jednocześnie wyważenie i dobry smak. Porusza się głównie w stylistyce jazzowej, ale jest również bardzo ceniony jako specjalista od muzyki latynoskiej i funk. Wpływ na jego grę wywarli tacy perkusiści, jak Max Roach, Roy Haynes i Bill Steward.
W ostatnich 10 latach Tyler Hornby koncertował w Kanadzie, USA i w Europie. Zagrał na wielu festiwalach i odwiedził wiele renomowanych klubów jazzowych. Poza działalnością koncertową, którą prowadzi jako leader własnego zespołu, Hornby występuje z takimi znakomitościami światowego jazzu, jak Bob Mintzer, Ingrid Jensen, Alain Caron, Brad Goode, Chip Stephens i Mike Tomaro.
Tyler Hornby ukończył wydziały jazzowe Uniwersytetu w Calgary oraz Uniwersytetu w Colorado, gdzie studiował u zdobywcy nagrody Grammy, perkusisty Paula Romaine (Woody Herman Big Band) i u pianisty Chipa Stephensa. Sam działa również jako wykładowca, prowadząc liczne kursy mistrzowskie m. in. na Uniwersytecie w Calgary, podczas Rocky Mountains Festival oraz Vic Lewis Festival. Jest założycielem i dyrektorem odbywającego się corocznie Drumset Educational Camp. W swoim dorobku ma m. in. dwa albumy jako co-leader zespołu Terrain oraz swoją autorską płytę "Shadows of Brighter Day" wydaną w 2005 roku.
Maciej SikałaSaksofonista tenorowy i sopranowy, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w 1987 roku. Laureat wielu nagród i plebiscytów m.in.: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1986) Nagroda Programu III Polskiego Radia - Mateusz 95.
I miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995-2000 Gra w takich zespołach jak : Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Wojciecha Niedzieli, Sopot-Hamburg Jazz Quintet, Vintage Band, Duet z Leszkiem Dranickim. Nagrał ponad 20 płyt kompaktowych.
W 1998 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Macieja Sikały pt.: "Blue destinations". Od 1998 roku gra w swoim nowym trio z Piotrem Lemańczykiem - kontrabas i Tomaszem Sowińskim - perkusja. Na program tego tria składają się kompozycje lidera oraz standardy jazzowe grane jednak w "nie-standardowy" sposób. W marcu 2001 roku ukazała się druga autorska płyta Macieja Sikały "The Sheep is Found" (Odnaleziona Owieczka). Nagrana z Piotrem Lemańczykiem i Tomaszem Sowińskim. Zawiera ona kompozycje Macieja Sikały różne pod względem stylistycznym, choć tworzące spójną wyrazowo całość. Płyta "The Sheep is Found" była nominowana do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii jazzowy album roku, a Maciej Sikała otrzymał nominację w kategorii jazzowy muzyk roku.
Maciek Grzywacz:Gitarzysta, kompozytor i aranżer, ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Po egzaminie dyplomowym w monachijskiej uczelni, został przyjęty do fundacji Jehudi Menuhina "Live Music Now" i koncertował dla niej w Niemczech, jako gitarzysta klasyczny.
Jest współzałożycielem zespołu (0-58), który swoją pierwszą płytę "Do dziesięciu" nagrał w roku 2001. Płyta otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2002 w kategorii Jazzowy Album Roku. Druga płyta - "Tryby", ukazała się w roku 2003. Znalazły się na niej autorskie kompozycje Macieja Grzywacza do słów Krystyny Stańko. Płyta "Tryby" została również nominowana do nagrody Fryderyk w tej samej kategorii. Zespół (0-58), oprócz licznych koncertów i festiwali w kraju, odbył trasy koncertowe w Niemczech, Rosji, Szwecji i w Rumunii.
Maciej Grzywacz udziela się ponadto w innych zespołach i pracuje jako muzyk sesyjny. W roku 2000, wspólnie z kontrabasistą Olem Walickim i klarnecistą Emilem Kowalskim, wydał autorską płytę "Offshore". W roku 2001 został zaproszony przez saksofonistę Wojciecha Staroniewicza do współpracy w jego zespole "Hand-made", w 2002 przez basistę Piotra Lemańczyka, do udziału w projekcie "Follow the Soul", a od roku 2004 gra w zespole perkusisty Jacka Kochana AJEE. Maciek Grzywacz brał również udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej Leszka Możdzera oraz Marka Kuczyńskiego.
Piotr LemańczykKontrabasista i gitarzysta basowy, kompozytor aranżer. Laureat Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors`95 - nagroda za kompozycję, oraz nagroda indywidualna w kategorii najlepszy instrumentalista.
Laureat konkursu Jazz na Odrą`96 we Wrocławiu - nagroda za kompozycje.
W 1996 roku otrzymał także Złoty Klucz do Kariery - nagrodę Pomorskiej Jesieni Jazzowej w Gorzowie Wielkopolskim. W swym dorobku ma dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje w prasie fachowej. Brał ponadto udział w nagraniu blisko dwudziestu płyt z topowymi polskimi artystami jazzowymi.
Współpracuje z takimi sławami jazzu jak: Maciej Sikała, Wojtek Staroniewicz, Emil Kowalski, Sławomir Jaskułke, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Tomasz Szukalski, Jarosław Śmietana, Zbigniew Namysłowski, Jacek Kochan, Ulf Atacker (Szwecja), Jakob Dinesen (Dania), Goran Larsen (Finlandia), Rivo Talfenau (Estonia), Kent Sankster (Kananda) i inni.
Koncertował m. in w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Niemczech, Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Izraelu.
Bilety w cenie 20 PLN - przedsprzedaż, 25 PLN - w dniu koncertu,do nabycia w Zielonej Tawernie, na Pokładzie oraz w Empikach, a także:
Gdańsk Wrzeszcz: Hobby The One, ul. Grunwaldzka 124
Gdańsk Zaspa: Salon Muzyczny PULS; Al.Rzeczpospolitej; Centrum ETC
Gdynia: Music Shop, ul. Świętojańska 100; Pop Music - C.H. Klif, a l. Zwycięstwa 256; Salon Muzyczny PULS Gdynia; ul.Waszyngtona 21; Centrum GEMINI
UWAGA!!! - Specjalna zniżka dla studentów - bilety po 10 PLN - do nabycia tylko przed koncertem, za okazaniem legitymacji studenckiej.