stat
Impreza już się odbyła

I Bal Gdański - Muzyczne confetti

bal
lut 8

sobota, g. 13:00 - 15:00

Gdańsk,
bilety 120 zł
lut 22

sobota, g. 19:00

bilety 58-141,5 zł
Kup bilet
Sala Koncertowa na Ołowiance

I Bal Gdański - "Muzyczne confetti"

KASSAK BRASS ENSEMBLE
w nowym projekcie

Anita Rywalska-Sosnowska - sopran
Maciej Kułakowski - wiolonczela
Jan Rejnowicz jr - fortepian
Tadeusz Kassak - aranżacje utworów

W programie pełnym niespodzianek, z wiadomych powodów nie zostaną odkryte wszystkie "karty muzyczne". Z pewnością usłyszymy arie LEHARA, KALMANA, "Błekitną rapsodię" GERSHWINA, "Rapsodię węgierską" POPPERA, "Prolog" KASSAKA dedykowany Janowi Rejnowiczowi oraz premierowe, pierwsze wykonanie "McKulak" KASSAKA dedykowane Maciejowi Kułakowskiemu.

o wykonawcach:

KASSAK BRASS ENSEMBLE
To jedyny tego rodzaju i najprawdopodobniej "najbardziej potężnie brzmiący" zespół kameralny w Polsce. Kilkunastoosobowy zespół tworzą gdańscy muzycy i jest to mieszanka orkiestrowego oświadczenia, pasji muzykowania i młodzieńczego zapału.
W repertuarze zespołu znajdziemy opracowania dzieł; J.S.Bacha, F.Chopina, J.F.Haendla, Mendelssohna, A.Scarlattiego, L.Viadany, E.Griega,. S.Scheidta, G.Bizeta, ale także część repertuaru o całkiem innym charakterze a mianowicie znane przeboje muzyki popularnej, standardy muzyki światowej w wykonaniu znakomicie brzmiącej "blachy" z towarzyszeniem sekcji rytmicznej. Z powodzeniem koncertują we wspólnym programie z Waldemarem Malickim i Maciejem Miecznikowskim.
Grupa wspaniale brzmi zarówno w salach koncertowych, kościołach, pałacowych wnętrzach jak i na dziedzińcach zamków. Różnorodny repertuar zespołu może być znakomitą oprawą muzyczną specjalistycznych zjazdów, dużych bankietów a także uroczystości regionalnych i ogólnokrajowych..
Zespół zaskakuje niespodziankami, humorem sytuacyjnym ale o tym można przekonać się dopiero na koncertach Kassak Brass Ensemble.

ANITA RYWALSKA-SOSNOWSKA
W 2000 r. ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydziale Wychowania Artystycznego. Jako członek zespołu rozrywkowego "Horpyna" w latach 1995-2000 uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach artystycznych, m.in. w Festiwalu w Opolu, Sopot Festival w Operze Leśnej, w Krynicy Górskiej, w Teatrze "Stu" w Krakowie (Benefis Bogusława Kaczyńskiego), z zespołem nagrała też dwie płyty CD. W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. W. Maliszewskiej.
W jej repertuarze znajdują się m.in.: pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F. Poulenca, N. Boulanger, L. Boulanger, utwory oratoryjno - kantatowe oraz partie operowe i operetkowe m.in.: Santuzzy w "Cavalleria Rusticana" P. Mascagniego, tytułowa partia w "Carmen" G. Bizeta, Catherine w operze "O Żonie Niemej" T. Kasserna (prapremiera światowa i nagranie CD i DVD), Księżnej w "Ptaszniku z Tyrolu" C. Zellera, etc. Artystka wykonuje i prawykonuje także utwory gdańskiego kompozytora młodej generacji Gedymina Grubby, które zarejestrowane zostały dla radia, TV i w postaci CD. Wzięła również udział w koncertach Wielkiej Mszy Papieskiej W. Mrozka (nagranie CD oraz DVD).
Ponadto uczestniczyła w nagraniach programów telewizyjnych pt:
Waldemar Malicki: Wakacyjna Filharmonia Dowcipu, Swiąteczna Filharmonia Dowcipu oraz Sylwestrowa Filharmonia Dowcipu. Brała udział w oprawie muzycznej Gali Mistrzów Sportu 2008.
Śpiewaczka uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, prowadzonych przez wybitnych artystów, pedagogów śpiewu solowego, m.in.: Paula Esswooda, Salvatora Fisichellę, Ryszarda Karczykowskiego, Katię Ricciarelli, Jadwigę Rappe, Włodzimierza Zalewskiego.
Oprócz tego doskonaliła swój warsztat wokalny pod kierunkem wybitnej rosyjskiej śpiewaczki Raissy Tschepcherenko w Niemczech.
Współpracuje z filharmoniami i teatrami w Polsce, a także z wybitnym pianistą Waldemarem Malickim w licznych koncertach z "Filharmonią Dowcipu" pod batutą B. Chmielarza, Fundacją Promocji Sztuki im. G. Fauré Gedymina Grubby oraz "Teatrem Otwartym" kierowanym przez Dariusza Wójcika w Gdańsku.
W 2009 roku rozpoczęła wsółpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie zaebiutowała partią Pięknej Heleny. Ostatnio można było zobaczyć artystkę w Weselu Figara W. A. Mozarta pod kierownictwem muzycznym Piotra Deptucha, gdzie kreowała postać Hrabiny. Artystka występuje również w cyklicznym programie rozrywkowym TVP2 pt. Laskowik&Malicki

MACIEJ KUŁAKOWSKI
Urodzony w 1996 roku w Gdańsku. Grę na wiolonczeli rozpoczął w wieku sześciu lat.
Jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie wiolonczeli mgr J. Ewald oraz studentem Hochschule fϋr Musik w Mannheim w klasie prof. M. Flaksmana. Jest laureatem wielu konkursów. W 2005 roku został zwycięzcą Konkursu Wiolonczelowego w Malborku oraz Wiolonczelowych Konfrontacji w Bydgoszczy.
W 2006 został laureatem I nagrody Na Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim "Krok do mistrzostwa", pierwszych nagród na Festiwalu Muzyki Słowiańskiej i Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku. W Austrii (Liezen) zdobył drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie dla Wiolonczelistów. W tym samym roku był laureatem pierwszej nagrody na Międzynarodowy Konkursie "Talents for Europe" na Słowacji.
W 2007 zdobył III miejsce w Estonii na konkursie " Young Musician" oraz na Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze.
W grudniu 2008 został laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. K.Wiłkomirskiego w Poznaniu.
W październiku 2009 zdobył pierwszą nagrodę oraz nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. F. Dotzauera w Dresden.
Maciej występuje na licznych koncertach solowych i kameralnych ( m.in. z Capellą Gedanensis oraz orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej).
Koncertował w Hiszpanii, Belgii, Niemczech i Włoszech.
Brał udział w wielu kursach muzycznych gdzie kształcił się m.in. pod kierunkiem T. Strahla, S.Firleja, S. Popova, E. Bronziego i M. Flaksmana.
W lipcu 2009 r. uczestniczył w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu - Morningside Music Bridge , gdzie pracował pod kierunkiem wybitnych pedagogów amerykańskich (L. Lesser D. Hoebig) oraz polskich ( T. Strahl) i chińskich ( prof. Na Mu La).
Jest również laureatem wielu nagród na konkursach kameralnych.
Od 2009 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

JAN REJNOWICZ JR
Urodził się 6 stycznia 1992 roku. Jest uczniem X klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.
Uczy się w klasie profesora Andrzeja Artykiewicza.
Jest laureatem :
- Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Kielcach w 2009r.
- Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Antoninie "Chopin
dla najmłodszych" w 2005 r.
- Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Żaganiu w 2004 r.
- Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Wilnie w 2003 r.
- Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana
Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim w 2003 r.
W 2003 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za osiągnięcia muzyczne. W 2009 r. brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Pianistycznych w Warszawie oraz grał koncerty podczas Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków w Świeradowie.
Koncertował z Polską Filharmonia Kameralną Wojciecha Rajskiego w Operze Leśnej w Sopocie i Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Wielokrotnie brał udział w koncertach na Politechnice Gdańskiej jako solista.
Jan Rejnowicz pasjonuje się wykonywaniem nie tylko muzyki klasycznej ale i jazzowej. Wielokrotnie brał udział jako solista w Gdyńskich Zaduszkach Jazzowych grając utwory Michela Camillo i Chicka Corea.
W październiku 2009 roku zagrał koncert "na żywo" w Radio Gdańsk jako solista wraz z zespołem "Kassak Brass Ensamble". W trakcie koncertu wykonał Błękitną Rapsodię G.Gershwina i prawykonanie utworu "Prolog" T. Kassaka na fortepian i zespół kameralny.

Bilety w cenie:

Kategoria I: 55 zł
Kategoria II: 45 zł
Kategoria III: 35 zł
Kategoria IV: 25zł