I Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego 2016 Teatr Atelier Sopot Sopot Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

I Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego 2016 Opinie (7)

Teatr na Plaży zaprasza na trzecie spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, tym razem w formule festiwalowej. Zapraszamy na muzyczne spektakle w reżyserii Piotra Kosewskiego, spotkania, słuchowiska, wystawę oraz I Finał Konkursu Interpretacji Piosenek Przybory i Wasowskiego.

Relacja z imprezy

Szczegółowy program Festiwalu:

26.10. (środa)

17.30 - Pan Ciuchcia - Słuchowisko - radiowy reportaż Teresy Drozdy i Janusza Deblessema o filmie "Pan Ciuchcia", do którego muzykę napisali Przybora i Wasowski (Klub Atelier)

19.00 - Klasyka z Przyborą: Balladyna '68, Gburlet - spektakl Balladyna oraz Hamlet w muzycznej interpretacji twórców Kabaretu Starszych Panów. Dwa spektakle muzyczne (muzykały) wyreżyserowane przez Piotra Kosewskiego (Teatr na Plaży)

27.10. (czwartek)

17.30 - Jeremi Przybora - twórczość znaną i mniej znaną przypomina Teresa Drozda (Klub Atelier)

19.00 - "Medea, moja sympatia" - spektakl muzyczny
Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Jeremi Przybora w oparciu o dzieło Eurypidesa postanowił napisać sztukę od nowa, w wersji krótszej Kolejny kabaretowo-muzyczny tytuł duetu Przybora Wasowski, w którym pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, a któremu przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu. Ogromna dawka wyjątkowego humoru gwarantowana. Reżyseria Piotr Kosewski (Teatr na Plaży)

28.10. (piątek)

17.30 - Spotkanie z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi (Klub Atelier)

19.00 - "Seans Spirytystyczny ze Starszymi Panami"
Spektakl muzyczny upamiętniający 100. urodziny Jeremiego Przybory. Za pomocą seansu spirytystycznego przeniesiemy się do absurdalnego świata Kabaretu Starszych Panów. Poznamy szereg intrygujących historii, które opowiedzą nam duchy przeszłości. (Teatr na Plaży)

29.10 (sobota)

16.00 - Promocja książki JEREMI PRZYBORA. Dzieła (niemal) wszystkie pod redakcją Teresy Drozdy (Klub Atelier)

17.30 - Koncert Finalistów I Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (Teatr na Plaży)

19.30 Koncert Finalistów oraz Gala wręczenia nagród I Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (Teatr na Plaży)

30.10 (niedziela)

16.30 - Listy z podróży Jeremiego Przybory - słuchowisko radiowe (Klub Atelier)

18.00 Gołoledź - spektakl muzyczny
Makabreska opowiadająca historię znudzonych duchów rodziny Zapskich, zamieszkujących ruiny zamku. Jedną z największych fascynacji familii jest tytułowe zjawisko meteorologiczne - gołoledź, która powoduje wiele wypadków drogowych na pobliskim zakręcie z przepaścią. W jednym z wypadków ucierpi lokalny inseminator, który pomimo tego że przeżył, nawiąże pełen wzrokowy i słuchowy kontakt z rodziną Zapskich i zakocha się w ich martwej córce Izie. ( Teatr na Plaży)


poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Podczas Festiwalu, dzięki uprzejmości Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory Stacja Kutno, w foyer Teatru na Plaży odbędzie się wystawa "Artyści Kabaretu Starszych Panów".

Teatr na Plaży
al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
tel. 58 555 22 34, info@teatrnaplazy.pl
www.teatrnaplazy.pl

Informacja o biletach

  • Kontakt
    58 555-22-34
Bilety:

Klasyka z Przyborą: "Balladyna '68", "Gburlet"; "Medea, moja sympatia", "Seans Spirytystyczny ze Starszymi Panami": normalny 35 zł, ulgowy 25 zł

Koncert Finalistów I Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz "Gołoledź": normalne 40 zł, ulgowe 30 zł

Słuchowiska i spotkania: wstęp wolny


KUP BILETY NA FESTIWAL


Bilety można nabyć w systemie on line / interticket oraz kasie teatru, która otwarta jest również na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia

Więcej informacji: www.teatrnaplazy.pl

Przeczytaj także