stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

II Bieg Oliwski to bieg radości i solidarności. Zawodnicy biegną dla siebie, ale także dla drugiego człowieka, który potrzebuje pomocy. Jest nim 19-letni Kamil, który zachorował na białaczkę. Wszyscy chcemy pokazać, że nie został sam ze swoją chorobą. Jeden ze sponsorów głównych zadeklarował pomoc finansową dla Kamila. Za każdego biegacza na konto Kamila wpłynie określona kwota.

Trasa oliwskiego biegu prowadzi przez tereny miejskie, w tym położone na obszarze ogrodu zoologicznego, oraz zarządzane przez Nadleśnictwo Gdańsk. W dniu zawodów, w godzinach 12:00-14:00, zostanie zamknięta ulica Kościerska. Biegacze będą dwukrotnie przecinać ulicę Karwieńską. Trasa wiedzie również przez fragment ścieżki rowerowej przy ulicy Spacerowej. Uczestnicy biegu zrobią pętlę u podnóża Wzgórza Kawowego, przebiegną koło tak zwanego UFO, gdzie będą bacznie obserwowani przez dwa kondory wielkie. Na widok biegaczy mogą zdziwić się lamy i baktriany z miejskiego ogrodu zoologicznego, gdyż część trasy biegnie za ich wybiegami.

Jak zakończy się etap pierwszy? Część zawodników, wybiegając z parkingu zoo, uda się ulicą Kościerską w lewo, w kierunku mety, a część w prawo, w kierunku lasu. Zawodnicy z dłuższego dystansu odwiedzą znanego z I Biegu Oliwskiego kruka o imieniu Borys (to na jego cześć organizatorzy przygotowali statuetki dla najlepszej kobiety i najlepszego mężczyzny na dystansie 5 km). W lasach Nadleśnictwa Gdańsk biegacze przemkną koło rezerwatu przyrody "Źródliska w Dolinie Ewy" i zacznie się łagodny, ale kręty podbieg pod Wzniesienie Marii. Ze wzniesienia Drogą Marnych Mostów dotrą do malowniczej, polodowcowej Doliny Czystej Wody. Ostatnie kilkaset metrów zaplanowano przez dział techniczny zoo i ulicę Kościerską, która doprowadzi zawodników do mety.

Lista zawodników wypełniła się w ciągu minionego weekendu, osiągając założony limit 200 osób. Organizatorzy, biorąc pod uwagę statystyki, zapowiadają, że w piątek 11 października 2013 roku wznowią zapisy, dopuszczając około 30 dodatkowych osób.

Wszystkich tych, którym nie uda się zapisać na bieg, zapraszamy do kibicowania na trasie zawodów lub włączenia się do grona wolontariuszy - w tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem II Biegu Oliwskiego, radną dzielnicy Oliwa, panią Eweliną Sobańską adres e-mail: e-sob@wp.pl). Przygotowania do biegu można na bieżąco śledzić na stronie: Bieg Oliwski, na portalu Facebook.

Nie ma wolnych miejsc, zapisy na imprezę wstrzymane www.elektronicznezapisy.pl


Bieg odbywa się pod stałym hasłem: "Razem twórzmy historię Oliwy!"

HARMONOGRAM II BIEGU OLIWSKIEGO:


9:30-11:30 Wydawanie pakietu startowego w biurze zawodów
11:30-11:55 Wspólna rozgrzewka na boisku, poprowadzona przez trenera "z Biegiem Natury"
12:00 Otwarcie biegu i wspólny start na dystansach 5 i 10 km
12:30-14:00 Posiłek regeneracyjny
13:15 Losowanie nagród
14:00 Wręczenie nagród najlepszym zawodnikom
14:15 Losowanie nagród
14:30 Pamiątkowe zdjęcie i zakończenie imprezy


Termin: 13 października 2013;
Godzina: 12:00;

Dystanse: około 5 i 10 km;
Start od 16 roku życia;

Dwie kategorie wiekowe:
Kobiety, mężczyźni: 16-39 lat
Kobiety, mężczyźni: 40 i powyżej lat;

Trasa: zróżnicowana, przeważa nawierzchnia gruntowa, miejscami nawierzchnia asfaltowa;

Miasteczko zawodów: boisko KS Olivia przy ulicy Kościerskiej;

Organizator: Rada Osiedla Oliwa;

Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona do 200 zawodników;

Dla każdego biegacza pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny, dla najlepszych: kobiety i mężczyzny na dystansie 10 km puchar Rady Osiedla Oliwa, dla najlepszych: kobiety i mężczyzny na dystansie 5 km statuetka kruka (ptaka związanego z lasem i gdańskim zoo). Dla 3 pierwszych osób w kategoriach wiekowych statuetka lub inna nagroda;
Nagroda specjalna dla najstarszego biegacza, który ukończy bieg;

Do dyspozycji zawodników opieka medyczna, szatnie, depozyt i sprzęt do elektronicznego pomiaru czasu, który sprawdza się na zawodach w Nowym Jorku.


Video relacja z ubiegłorocznej edycji Biegu

Przeczytaj także