III Festiwal Literatury Dziecięcej Koci Łapci Muzeum Miasta Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

III Festiwal Literatury Dziecięcej Koci Łapci

Zapraszamy Was serdecznie na tegoroczną edycję Festiwalu Literatury Dziecięcej Koci Łapci, który odbędzie się w dniach 3-11 października 2020 roku. W tym roku festiwal literatury dziecięcej będzie zorganizowany w troszkę inny sposób. Spotkamy się w gdyńskich księgarniach i posłuchamy opowieści o książkach dla dzieci, które tam na Was czekają. Gdynia Rodzinna wspólnie z Szymonem Jachimkiem zajrzy do środka kilku z nich i zapyta o najlepsze pozycje dla dzieci.

w każdy czwartek (do 27.01.2022), g. 17:00 - 18:30

Gdańsk, ul. Traugutta 79
Na kanale Facbeook/GdyniaRodzinna będzie nas można śledzić cały dzień online.

3 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU
Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i RAJD PO KSIĘGARNIACH!
Wpadnijcie do wybranej przez Was księgarni i przynieście ze sobą swoje ulubione książki i pokażcie je dzieciom, które będą nas oglądały on-line. Będziecie mogli skorzystać ze specjalnego rabatu aż 30% (między 4-11 października) na jedną z polecanych przez księgarnie książek. Wszyscy, którzy nas odwiedzą, otrzymają przepiękny "Rodzinny przewodnik po Gdyni".

RAJD PO KSIĘGARNIACH:
9:46 - PolAnglo, ul. Świętojańska 33
10:30 - Koga, ul. Świętojańska 23
11:15 - Szymelka, ul. Żołnierzy I Armii Wojska polskiego 8
12:15 - Chimera, ul. 3 maja 1b
13:00 - Muzeum Emigracji, ul. Polska 1
14:00 - Vademecum, ul. Świętojańska 5.

W księgarni Vademecum odbędzie się spotkanie z Szymonem Jachimkiem, który opowie o kulisach napisanej przez niego opowieści i przepięknie opowiedzianej online przez Magdalenę Bochan-Jachimek historii o "Klarze i Franku".
15:15 odwiedzimy Bibliotekę Śródmieście - opowiemy Wam o projekcie "Mała książka - wielki człowiek" oraz o tym, że każdy - niezależnie od wieku - może zostać czytelnikiem Biblioteki Gdynia.

4 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU
4 października zapraszamy na Górę św. Mikołaja zwaną Świętą Górą w Chyloni - tam o godzinie 12:00 odbędzie się niezwykła premiera kolejnej książeczki gdynieczki, która opowiada o tym tajemniczym miejscu. "Góra pełna przygód" została napisana przez Szymona Jachimka i pięknie zilustrowana przez Klarę Wicenty.

4-11 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU
W Muzeum Miasta Gdyni między 4 a 11 października przygotowaliśmy specjalnie dla Was niewielką ekspozycję pamiątek i znalezisk, które pochodzą z Góry Św. Mikołaja, a stanowią zbiory Muzeum.
Wpadnijcie i zobaczcie co odnaleziono do tej pory w tym magicznym miejscu.

Więcej informacji na stronie www.gdyniarodzinna.pl i na naszym FB/GdyniaRodzinna.

Partnerami są gdyńskie małe księgarnie, uwielbiane przez wielu z Was
- PolAnglo,
- Koga,
- Szymelka,
- Chimera
- Vademecum
oraz znane instytucje kultury
- Biblioteka Gdynia,
- Muzeum Emigracji
- Muzeum Miasta Gdyni.

Czytaj także