IV Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki XXIV Liceum Ogólnokształcące Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IV Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki

W najbliższą sobotę w osowskim ZSO nr 2 po raz czwarty odbędzie się POMORSKI FESTIWAL WSCHODNICH SZTUK WALKI.

Relacja z imprezy

W trakcie jednodniowego festiwalu kluby isekcje z województwa pomorskiego reprezentujące różne sztuki walki z Chin, Korei i Japonii będą miały okazję pokazać swoje umiejętności oraz wziąć udział w turnieju składającym się z kilku konkurencji ukierunkowanych na sprawność fizyczną, znajomość technik i umiejętności samoobrony. Dla widzów przygotowano widowiskowe pokazy mistrzów i konkursy z
nagrodami.

Organizatorem Festiwalu jest Sekcja Taekwondo Hapkido Dojang KORYO z Gdańska będąca członkiem Europejskiej Federacji Hapkido oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku Osowej. Celem wydarzenia jest promocja wśród dzieci i młodzieży wschodniej tradycji uprawiania sztuki samoobrony jako sposobu na zdrowy i aktywny tryb życia oraz integracja sportowców i sympatyków wschodnich sztuk walki.

Młodzi adepci będą mogli sprawdzić się w indywidualnych konkurencjach sprawnościowych, jak kopnięcia z wyskoku, pady na odległość, rzuty na czas, pokaz technik samoobrony i konkurencja w kopnięciach na czas. Ponadto, każdy klub będzie mógł wystawić drużynę, której kilkuminutowy pokaz oceniony zostanie przez zgromadzoną publiczność, a zwycięzcy otrzymają medale oraz Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, który jak co roku objął wydarzenie swoim patronatem. Wśród głosujących widzów rozlosowane zostaną nagrody. W poprzednich edycjach zaprezentowało się w sumie kilkanaście klubów i sekcji takich dyscyplin jak Kung Fu, Karate, Aikido, Hapkido, Taekwondo, Kendo, Jodo, Iaido i Judo.

Festiwal odbędzie się 6 października tego roku na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku Osowej w godzinach od 10:30 do 14:30, a udział jest bezpłatny zarówno dla zawodników jak i widzów.

Zapraszamy!

Czytaj także