stat
Impreza już się odbyła

Nowa Sztuka podbija Sopot i Trójmiasto - już po raz drugi Dom Aukcyjny Art in House organizuje Wystawę i Aukcję Nowej Sztuki!

wrz 10-14

środa - niedziela

Gdańsk
Wstęp wolny
wymagana rezerwacja

11 czerwca - 1 grudnia 2025

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dom Aukcyjny Art in House organizuje w Sopocie wystawę i aukcję nowej polskiej sztuki. Licytacja 59 wyjątkowych prac, w tym jednej przygotowanej przez Krzysztofa Ludwina, światowej sławy polskiego akwarelistę, odbędzie się 16 lipca o godzinie 19:00 w "Młodym Byronie" w Dworku Sierakowskich przy ul. Józefa Czyżewskiego 12.


- Najbliższa aukcja to już druga aukcja organizowana przez Art in House w Sopocie. Nadchodząca licytacja, podobnie jak ta zeszłoroczna, będzie utrzymana w wakacyjnym klimacie odprężenia i wypoczynku - mówi Anita Wolszczak odpowiedzialna w Art in House za dobór prac, współwłaścicielka domu aukcyjnego, historyk sztuki i kurator wystaw.


Wśród autorów wystawianych dzieł specjalne miejsce zajmują artyści pochodzący z Trójmiasta i regionu Pomorza. W katalogu prac znajdują się m.in. obrazy Piotra Szwabe - urodzonego w Gdyni laureata stypendium kulturalnego Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego, Andrzeja Domżalskiego - uczestnika wystaw organizowanych na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, czy też pomorskich artystów młodego pokolenia w tym Łukasza Szymerkowskiego - urodzonego w Gdyni, a tworzącego w Gdańsku artysty zafascynowanego motywami marynistycznymi, jak również Katarzyny Rzepki - absolwentki Akademii Sztuki Pięknych w Gdańsku, wyróżnionej na poznańskim Biennale Młodej Sztuki.

Autorzy innych prac dostępnych na aukcji to np. Krzysztof Powałka - młody artysta, zachwycający dokładnością w przedstawianiu ludzkiej anatomii; Tomasz Sętowski - uznawany przez wielu za jednego z najbardziej oryginalnych i uzdolnionych artystów wykształconych w Polsce; Wojtek Brewka - jeden z najbardziej rozpoznawalnym polskich artystów młodego pokolenia, którego prace należą do tych najlepiej sprzedających się na aukcjach młodej sztuki, czy Lech Bator - autor niepowtarzalnych, gustownie ubranych jeleni z modnymi gadżetami w otoczeniu kultowych przedmiotów. Prace tych twórców sprzedają się na aukcjach zazwyczaj za kilka tysięcy złotych.
Druga aukcja organizowana przez Art in House Dom Aukcyjny odbędzie się w Dworku Sierakowskich ("Młody Byron") przy ul. Józefa Czyżewskiego 12 w sobotę 16 lipca o godz. 19.00. Ceny wywoławcze obrazów i rzeźb to 1 000 zł. Prace będzie można oglądać w dniu aukcji od godziny 12.00.


Więcej informacji:
www.artinhouse.pl
www.facebook.com/ArtinHousePL
Wydarzenie na FB
https://web.facebook.com/ArtinHousePL/?ref=aymt_homepage_panel

Joanna Misztal, Martwa natura z cichym szumem Więcej zdjęć ()

Joanna Misztal, Martwa natura z cichym szumem

Joanna Misztal, Martwa natura z cichym szumem

Wojciech Brewka, Oczko mu się odlepiło. Temu misiu Więcej zdjęć ()

Wojciech Brewka, Oczko mu się odlepiło. Temu misiu

Wojciech Brewka, Oczko mu się odlepiło. Temu misiu

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.