Iceland to Poland: Ottoman, Churchhouse Creepers, Alchemia, Oni, Ledfoot, Merkabah B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Iceland to Poland: Ottoman, Churchhouse Creepers, Alchemia, Oni, Ledfoot, Merkabah Opinie (3)

Ottoman, Churchhouse Creepers, Alchemia, Oni, Ledfoot i Merkabah na wspólnym koncercie w B90!

cze 2-4

środa - piątek

Gdańsk,
sie 13

piątek, g. 20:00

Gdańsk sopot,
Iceland To Poland to seria niezwykłych koncertów islandzkich kapel na terenie Polski. Islandia słynie w świecie nie tylko z lodowców i wulkanów, ale także fascynującej kultury, a w szczególności muzyki. Jej niepowtarzalny klimat będzie można poczuć 11 czerwca o godzinie 20:00 w klubie B90.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Konceptem trasy jest wymiana kulturowa pomiędzy Islandią i Polską - poprzez koncerty kapel islandzkich w Polsce, a następnie występ polskich zespołów muzycznych na Islandii (pod tytułem Poland To Iceland).

W tym roku trasa obejmie cztery miasta: Gdynię, Poznań, Warszawę i Gdańsk. Organizatorzy poszukują polskich zespołów muzycznych, które zechciałyby dołączyć do koncertów w Polsce, a następnie wystąpiły na jednym koncercie w stolicy Islandii, Reykjaviku, pod koniec roku.

Ottoman
Ottoman to zespół, który powstał w 2007 roku. Początkowo był to projekt mocno nieustabilizowany. Jedni muzycy do niego dołączali, inni odchodzili. Tak było do 2014 roku. Wtedy skład grupy wyklarował się i ukształtował:
Stefán Laxdal - gitara
Helgi Durhuus - bas
Atli Steinn Bjarnason - perkusja

Ottoman to nowa siła na alternatywnej rockowej scenie Islandii. Dowodem tego jest wydana w lutym bieżącego roku EP'ka "Heretic", na której zespół umieścił cztery utwory. Muzyka z krążka "Heretic" ma niepowtarzalne brzmienie i klimat, którego próżno szukać gdzie indziej. To istny powiew świeżości w świecie rocka.

Churchhouse Creepers
Churchhouse Creepers to świeże stoner rockowe trio, które w ciągu ostatnich miesięcy zdążyło już nieźle namieszać na islandzkiej scenie muzycznej. Panowie zagrali dotychczas m.in. z The Vintage Caravan, wystąpili na festiwalu Eistnaflug i zajęli trzecie miejsce podczas Icelandic Wacken Metal Battle. Do tego trzeba dodać liczne koncerty w kraju.

Zespół powołał do życia Bjarni Johannes Ólafsson (gitara/wokal) i Sigurgeir Lúðvíksson (bas/wokal), którzy spotykali się razem co piątek na wspólne jammowanie. Wówczas w swojej muzyce kładli nacisk szczególnie na groove, włączając w to inspiracje progressive rockiem i metalem. Z czasem ich muzyka stawała się coraz szybsza i bardziej techniczna, ale nadal podszyta żywym rock'n'rollem. Rok później do duetu dołączył perkusista Dagur Atlason, który dopełnił brzmienie grupy wzmacniając i pogłębiając charakterystyczny groove.

Oni
ONI to rock/post-metalowy kwartet, który powstał w 2010 roku na odizolowanym fiordzie wschodniej Islandii, a dokładnie w miejscu o nazwie Neskaupstaður, będącym niewątpliwą kolebką islandzkiego heavy metalu. Na zespół składają się: Róbert Þór Guðmundsson - wokal Daníel Magnús - gitara Þorsteinn Árnason - bas i wokal, Brynjar Örn Rúnarsson - perkusja.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    85, 105 zł
bilety w cenie 85 zł (do 1 maja) / 105 zł (od 1 maja) do nabycia:
* online na tickets.soundrive.pl
* w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)