stat
Impreza już się odbyła

Iceland To Poland to pierwszy na świecie podróżujący festiwal muzyczny, który skupia się na połączeniu kulturowym dwóch, blisko powiązanych ze sobą krajów: Islandii i Polski poprzez platformę muzyki i sztuki.

lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 369 - 1039 zł
Kup bilet
lut 15

sobota, g. 22:00

Gdańsk,
przedsprzedaż 69 zł
Kup bilet
Projekt ten powstał w 2016 roku i jego założycielką jest Wiktoria Joanna Ginter, Polka mieszkająca na Islandii, blisko związana z tamtejszą sceną muzyczną. Islandzka scena muzyczna jest znana na całym świecie ze swojego wysokiego poziomu artystycznego, różnorodności i charakterystycznego brzmienia.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Także w Polsce zaskarbiła sobie rzesze fanów a także i naśladowców. Teraz chcemy jeszcze bardziej ją przybliżyć i włączyć w kulturę Polską dla wzajemnej inspiracji oraz edukacji. Mamy nadzieję, że projekt ten zaowocuje eksplozją kreatywności oraz natchnie grono fanów muzyki do poszerzenia horyzontów i zaczerpnięcia świeżego powiewu dźwięków prosto z Krainy Lodu.

W tym roku ITP skupia się na muzyce elektronicznej w różnych jej wydaniach. Każdy amator tańczenia, dobrej zabawy i intergalaktycznych podróży dźwiękowych będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Przybywajcie masowo! Będzie sztos roku!

Aktualny lineup:

aYia - to enigmatyczne trio z Reykjaviku pobudziło wyobraźnię niejednego konesera muzyki elektronicznej oraz trip-hopowej swoimi głębokimi, ambientowymi brzmieniami przeplatanymi dark synthem i nawiedzającym wokalem. W Polsce aYia występowali już jako support dla islandzkiej legendy - GusGus i zaskarbili sobie wiernych słuchaczy. Znikome informacje na temat tego projektu dodają mu uroku i przyprawiają o zaciekawienie. To trzeba zobaczyć i poczuć!

President Bongo - najbardziej kojarzony jako kompozytor i wokalista z elektronicznej grupy GusGus. Niezwykle uzdolniony, muzyk z chirurgiczną precyzją. Do tego fotograf, producent, DJ, żeglarz, twórca filmów krótkometrażowych, okładek płyt i prac wizualnych, założyciel wydawnictwa Radio Bongo oraz klubu Tom Selleck Club promującego wąsy. Debiutancki krążek President Bongo "Serengeti" to najprościej ujmując EDM magnus opus, korzystujący z rytmów elektronicznych i tradycyjnych. President Bongo tworzy coś zupełnie nowego, odpornego na próby zaszufladkowania. "Serengeti" odwołuje się do spalonego słońcem afrykańskiego pejzażu i migracji zwierząt. Mocno eksperymentalny, eklektyczny, nieoczywisty i zrobiony z rozmachem krążek. Nie możemy się doczekać tego setu!

Högni - wyciszenie z elektroniką. Znany również głównie z GusGus oraz indie folk group Hjaltalin, to solowy projekt wokalisty Högni Egilsson. W 2017 roku wydał on "Two Trains" nakładem wytwórni Erased Tapes Records (Kiasmos, Ólafur Arnalds, Nils Frahm). Nietypowe brzmienie muzyki "Two Trains" opiera się na wielu różnorodnych elementach np. electronic, modern classical, ambient, drone, industrial, future jazz, future r'n'b. Na płycie słychać 40-sto osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, partie fortepianowe, perkusję i właśnie elektronikę oraz jedyny w swoim rodzaju emocjonalny głos Högniego. Inspiracją do "Two Trains" jest dosłownie - opowieść o dwóch lokomotywach, które zapoczątkowały na Islandii nową erę. Transportowały kamienie i żwir na budowę portu Reykjavik. To jedyne pociągi na Islandii. Po 4 latach odstawione na bok i już nigdy więcej nie wyjechały. Dla Högni "Two Trains" to bardzo osobisty materiał "z pewnego okresu w moim prywatnym życiu, w którym zderzyłam się z samym sobą, z moim własnym ja." Nominowany wraz obok Bjork do Nordic Music Prize w 2018. Laureat Icelandic Music Awards w kategorii najlepszy debiutant i najlepszy kompozytor. Högni to jeden z najchętniej słuchanych i zapraszanych na wszystkie wydarzenia muzyczne artystów. Melancholijny, mroczny i romantyczny.

---

Projekt ten powstał w 2016 roku i jego założycielką jest Wiktoria Joanna Ginter, Polka mieszkająca na Islandii, blisko związana z tamtejszą sceną muzyczną.

Islandzka scena muzyczna jest znana na całym świecie ze swojego wysokiego poziomu artystycznego, różnorodności i charakterystycznego brzmienia. Także w Polsce zaskarbiła sobie rzesze fanów a także i naśladowców. Teraz chcemy jeszcze bardziej ją przybliżyć i włączyć w kulturę Polską dla wzajemnej inspiracji oraz edukacji. Mamy nadzieję, że projekt ten zaowocuje eksplozją kreatywności oraz natchnie grono fanów muzyki do poszerzenia horyzontów i zaczerpnięcia świeżego powiewu dźwięków prosto z Krainy Lodu.