Iluminacja na Zielonej Bramie Zielona Brama Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Iluminacja na Zielonej Bramie Opinie (4)

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz firma LBL VAP Philips i Signify (Philips) zaprezentują specjalną iluminację elewacji Zielonej Bramy od strony Długiego Pobrzeża.

Niezwykłość spektaklu, którego elementami będą światło i dźwięk, ma wprowadzić nastrój oddający charakter i istotę święta tak szczególnego dla całego narodu.

Świetlnym pokazom w dniu 11.11. będzie towarzyszyć Polonez As-dur op. 53 (tzw. Heroiczny) Fryderyka Chopina, a dzień wcześniej (10.11.) zapraszamy na muzyczno-świetlny spektakl, którego tłem muzycznym będzie utwór The Sound of Silence w wykonaniu grupy Disturbed.

Mamy nadzieję, że połączenie ekspresji światła i dźwięku pobudzi Mieszkańców i Gości Gdańska do chwili refleksji nad burzliwą przeszłością, a przede wszystkim obudzi ducha nadziei na nadchodzącą, budowaną przez to pokolenie przyszłość. Właśnie te akordy muzyki i zmieniające się barwy światła mają nadać dynamiki pokazowi i uświetnić obchody Święta Niepodległości.

Spektakle będą emitowane 10 i 11.11.2019 co 30 minut od godziny 18.00 do 21.30. Obydwie etiudy będą trwały ok. 4 minuty.

Do pokazu planuje się wykorzystać 75 opraw zmieniających barwy światła, a łączna pobierana moc instalacji to około 5,7kW.

http://www.facebook.com/MNGdansk
http://www.mng.gda.pl