Iluminacje w Parku Oliwskim Park Oliwski Gdańsk Sprawdź!
stat

Iluminacje w Parku Oliwskim Opinie (21)

Również w tym roku świątecznego klimatu nie zabraknie w Oliwie. Światełka będą dostępne w Parku Oliwskim od 1 grudnia do 2 lutego przyszłego roku. Aby uniknąc zniszczeń do których doszło dwa lala temu, w Parku będą ochroniarze.

Odpalamy Święta 2019

23 listopada 2019 - 2 lutego 2020

Gdańsk

Iluminacje w Parku Oliwskim

1 grudnia 2019 - 2 lutego 2020

Gdańsk,
W zwiążku z żałobą po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, iluminacje zostały wyłączone i nie będą ponownie uruchamiane.Od 1 grudnia udostępnione będą iluminacje w Parku Oliwskim: w dni powszednie od godz. 18.00 do godz. 22.00, a w soboty, niedziele i święta (25-26 grudnia) w godz. 16.00-22.00. Natomiast w Wigilię będzie można je oglądać od godziny 16.00 do godz. 2.00 dnia następnego - czyli 25 grudnia. Iluminacja będzie czynna do 2 lutego 2019 roku.

Podobnie jak poprzedniej zimy, teren iluminacji w Parku Oliwskim ma być nadzorowany przez ochroniarzy, aby zapobiec zniszczeniom do jakich doszło dwa lata temu.

Po dość nieudanym mini jarmarku na Placu Inwalidów Wojennych w czasie ostatniego sezonu zimowego, odstąpiono od pomysłu organizowania go ponownie.

Również 1 grudnia rusza iluminacja w Ogrodzie Doraco przylegającym do Parku Oliwskiego. Będą tam znane z ubiegłego roku instalacje świetlne oraz adwentowy kalendarz dla dzieci.

Iluminacje także w Śródmieściu

Od 1 grudnia zobaczymy iluminacje na Placu Kobzdeja, na którym udekorowane zostaną latarnie (dekoracja w formie sopli) oraz fotel i sekstans Heweliusza, a także chłopiec z bębenkiem, nawiązujący do powieści "Blaszany bębenek".

W ciągu ulicy Stągiewnej stanie świetlny portowy dźwig układający prezenty, a na Targu Węglowym - brama nawiązująca stylistyką do wzorów kaszubskich.

Ostatnim iluminowanym punktem na mapie miasta będzie Zielony Most, na którym umieszczona zostanie 6 grudnia ramka do zdjęć z gdańskimi lwami.

Czytaj także