Iluminacje w Parku Oliwskim Park Oliwski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Iluminacje w Parku Oliwskim Opinie (11)

Wydarzenie w ramach

W Parku Oliwskim 1 grudnia podświetlona zostanie roślinność oraz infrastruktura wzdłuż głównych alei. Znajdą się tam m.in. dekoracje latarniowe, bramy ledowe, figury świetlne w kształcie żaglowców oraz wykonany z ledów napis "Gdańsk".

5 grudnia 2021 - 31 stycznia 2022, g. 16:00 - 22:00

Gdańsk,

4 grudnia 2021 - 2 lutego 2022, g. 16:00 - 23:00

Gdańsk Sopot Gdynia
Parkowe dekoracje świąteczne ogląda będzie można: w dni powszednie w godz. 16 - 22; w soboty, niedziele i święta (tj. 25-26.12.2019 r.) w godz. 16-22; w Wigilię (24 grudnia) w godz. 16 - 2 (dnia następnego tj. 25 grudnia).

Iluminacje na terenie Gdańska oglądać będzie można do 2 lutego 2020 r.

W trakcie Jarmarku na Targu Węglowymstaną świecące Lwy Gdańskie z iluminowanym herbem naszego miasta, inne iluminacje napotkać będzie można także na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście i na ul. Stągiewnej.Tysiące kolorowych lampek, bombek i innych ozdób na choinkach, ledowe sople zwisające z gałęzi drzew w parkach i na skwerach oraz świetlne gwiazdki, gałązki i płatki śniegu na latarniach oraz słupach trakcyjnych wzdłuż największych arterii drogowych miasta. Pojawią się one wzdłuż al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu (na odcinku od Teatru Miniatura do skrzyżowania z ul. Kościuszki) oraz w Oliwie (od ul. Derdowskiego do granicy Gdańska z Sopotem). Nie zabraknie ich również w centrum miasta, czyli na Podwalu Grodzkim, ul. Okopowej, Wałach Jagiellońskich i na Hucisku.

Ledowe lampki nadadzą bożonarodzeniowego charakteru drzewom na Targu Węglowym, Targu Drzewnym, na Placu Wybickiego, na Skwerze im. Polskich Harcerzy w byłym Wolnym Mieście Gdańsku, Placu Świętopełka, a także na ulicy Mariackiej, ul. Opata Jacka Rybińskiego czy w Parku Chirona. Na ich udekorowanie wykorzystanych zostanie w sumie ponad 500 kompletów ledowych nitek świetlnych.

Od 1 grudnia świąteczne iluminacje świecić się będą także na latarniach na ulicy Opata Jacka Rybińskiego w Oliwie czy ul. Wajdeloty we Wrzeszczu. Z kolei na ul. Długiej i na Długim Targu na latarniach świecić się będą dekoracje trójwymiarowe, zaś obie strony ul. Długiej "połączone" zostaną iluminowanymi przewieszkami, podobnie będzie na ulicy Piwnej.