Imperial Triumphant Drizzly Grizzly Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Imperial Triumphant

Imperial Triumphant na trzech koncertach w Polsce! Nowojorska awangardowa grupa zagra w Krakowie, Warszawie oraz w Gdańsku! Najnowszy album zespołu, zatytułowany obiecująco Spirit Of Ecstasy, ukaże się już 22 lipca nakładem wytwórni Century Media Records.

Imperial Triumphant wystąpili już w tym roku w Polsce, podczas Mystic Festival 2022 i zachwycili publikę doskonale wykonaną mieszanką jazzu, eksperymentalnego metalu oraz psychodeli. Pod koniec lata grupa powróci do nas na trzy koncerty, kolejno: 5 września w gdańskim Drizzly Grizzly, 6 września w klubie Hydrozagadka w Warszawie oraz 7 września w krakowskiej hali Kamienna12.

jazz - koncerty w Trójmieście


IMPERIAL TRIUMPHANT (USA) eksperymentalny death metal, avant-garde:
Znacie drugi zespół metalowy, który nagrał numer z Kennym G? Albo taki, który odstawił diabła, rycerzy siodłających konie i podniosłą poezję na rzecz opisywania brzydoty Nowego Jorku? Imperial Triumphant to długo wyczekiwana rewolucja na niwie technicznego death/black metalu, a wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają, że za tym wszystkim stoi szeroko rozrysowany koncept, a nie kombinowanie dla kombinowania.

Już sama muzyka zaskakuje, bo - w odróżnieniu od wszystkich odmian rocka - nie bierze się z bluesa, lecz z free jazzu. Tutaj króluje improwizacja i spontaniczność, a każdy ze skrzących się dysonansów ma dokładne miejsce w układance, podobnie jak gradobicie blastów i morze solówek. Do tego wystarczy dorzucić tak pieczołowicie rozegrane kwestie imidżu, bo o ile w metalu zawsze królowała brzydota, tak w otoczce okołomuzycznej Imperial Triumphant rządzi piękno. Jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatniego dziesięciolecia? Całkiem możliwe, przekonajcie się sami, a nie pożałujecie.

https://www.facebook.com/imperialtriumphant
https://www.youtube.com/watch?v=ywcshfrpO3A

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    100 zł
  • Przedsprzedaż
    79 zł