stat
Wydarzenie już się odbyło

Jak pracować z ludźmi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej? Jak zmotywować ich do zmiany swojego życia? Dlaczego zmiana często budzi opór? Co jest efektem zmiany i jak długo można czekać na zmianę u osoby wspomaganej?

lis 25

poniedziałek, g. 10:00

Wstęp wolny
mar 15

sobota, g. 10:15

Trójmiasto, Online
bilety 15 zł
Między innymi takie pytania stawiają organizatorzy konferencji "Impuls do zmiany" - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Katedra Zastosowań Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Jeszcze przez tydzień, do 12 października można zgłaszać swój udział w konferencji, która odbędzie się w środę 19 października w godz. 10.00-15.00 w Urzędzie Miasta Sopotu.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do środowisk, które na co dzień pracują z osobami zagrożonymi wykluczeniem lub wykluczonymi społecznie - pracowników pomocy społecznej, psychologów, kuratorów a także studentów, którzy w przyszłości chcą podjąć pracę w charakterze pracowników socjalnych lub psychologów.

"To spotkanie praktyków i świata nauki - mówi Alina Cysewska - kierownik Działu Pracy Socjalnej sopockiego MOPS-u, która jest jednym z prelegentów konferencji. Chcemy rozmawiać o tym jak skutecznie pomagać, jakie warunki muszą być spełnione aby wprowadzenie zmiany było możliwe, co jest zmianą z punktu widzenia psychologa, pracownika socjalnego, pracodawcy, pokazać różnice w rozumieniu tego pojęcia i w priorytetach podejścia do klienta.

Chcemy pobudzić do myślenia i spowodować dyskusję na temat co ułatwia a co hamuje proces zmiany - dodaje Alina Cysewska. Jak stymulować otwartość na zmiany klienta pomocy społecznej, pracownika socjalnego, jego przełożonych, decydentów w samorządzie? Jak zmienić stereotypowe postrzeganie pomocy społecznej, jak przekonać polityków, że skuteczna pomoc wymaga czasu, zmian w przepisach i środków finansowych, że warto inwestować w indywidualne podejście do klienta i nowoczesne narzędzia pracy socjalnej, takie jak mediacje, asystentura, streetworking czy grupy wsparcia.

O tym rozmawiać będą osoby ze świata nauki, polityki oraz praktycy, m.in. Paweł Orłowski - kandydat na Posła i poseł VI kadencji, Joanna Cichocka - Gula - wiceprezydent Sopotu, Krystyna Drat - Ruszczak - profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Krystyna Dominiczak - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Honorowy patronat nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski oraz Prezydent Miasta Sopotu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy oraz program konferencji znajduje się na stronie www.mopssopot.pl, informacje pod nr tel. 0 58 550-31-89, 551-40-54.