stat
Impreza już się odbyła

Inauguracja działalności Polka Dot Opinie (1)

Fundacja Polka dot w składzie: Kasia Chmielewska, Katarzyna Pastuszak, Katarzyna Ustowska, Ula Zerek oraz Tatiana Kamieniecka i Anna Steller zaprasza na uroczyste otwarcie działalności, które odbędzie się w Klubie Ziemia.

wrz 28

sobota, g. 11:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 17

czwartek, g. 9:00, 11:00

Gdynia,
bilety 40 zł
wyprzedane
Program:

godzina 14:00
oficjalne otwarcie Fundacji Polka dot
prezentacja wizji i założeń działań Fundacji
prezentacja projektu Polskiej Platformy Tańca Gdańsk 2019 z udziałem reprezentacji Instytutu Muzyki i Tańca
poczęstunek

godzina 18:00
projekcja filmu "Bobbi Jene" - reż. Elvira Lind
wprowadzenie oraz dyskusja po filmie
wstęp: 5 zł

godzina 20:00
impreza taneczna i rozmowy o tańcu
gra Zosia bez Grzesia (Gnojki)


O nas:
Stworzyłyśmy Polkę dot z potrzeby połączenia sił, innowatorskiego myślenia oraz działania w kulturze i sztuce. Jesteśmy niezależnymi artystkami i kreatorkami. Łączy nas taniec i łączy nas Gdańsk. Chcemy uruchamiać przestrzeń wymiany twórczej pomiędzy tańcem, a innymi obszarami życia. Czerpiąc z naszych dotychczasowych doświadczeń i potencjału, proponujemy nową jakość obecności tańca w sferze sztuki, życia społecznego oraz na styku kultury z biznesem. Nasze działania artystyczne i edukacyjne pozwolą na budowanie mocnych relacji w społecznościach oraz rozwijanie partnerstwa artystów z instytucjami kultury i organizacjami, dla których taniec może być językiem przyszłości.

Projekty prowadzone przez Fundację Polka dot:
- Polska Platforma Tańca w Gdańsku w 2019 roku, wydarzenie organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca, w partnerstwie z Teatrem Wybrzeże, Teatrem Szekspirowskim, Operą Bałtycką, Miejskim Teatrem Miniatura, Europejskim Centrum Solidarności, Instytutem Kultury Miejskiej, Klubem Żak

- Międzynarodowy projekt choreograficzny "Serce Fabryki" we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Europejskim Centrum Solidarności oraz Tabacka Kulturfabrik (Słowacja) Prace nad spektaklem odbywać się będą w ECS w Gdańsku, premiera 14 września 2018 w Koszycach.

Projekt "Serce Fabryki" jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Program POLSKA 100 prezentuje najważniejsze osiągnięcia polskiej kultury ostatnich stu lat, które nadal inspirują twórców i odbiorców na całym świecie.

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.