stat
Impreza już się odbyła

Inauguracja projektu BiblioCamp - Szafiarki

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przez cały marzec będzie siedzibą spotkań z blogerami oraz miejscem spotkań osób zainteresowanych różnorodnymi formami działań w sieci. Blogi pisane są przez różne osoby, które dzielą się swoją pasją, wiedzą bądź umiejętnościami z tak różnorodnych dziedzin jak literatura, marketing moda, aż po gotowanie.
Przedsięwzięcie rozpocznie się wystawą fotografii gdańskich blogerek "Szafiarek" oraz pokazem mody. Jako partner przedsięwzięcia serdecznie zapraszamy do śledzenia bloga BiblioCamp!


8 marca 2011 godz.17:00
Pokaz mody autorstwa Aleksandry Staniszewskiej oraz wernisaż wystawy Szafiarki
Prezentacja fragmentu kolekcji Romantic Rocket. Główną inspiracją kolekcji są futurystyczne stroje filmowych bohaterów-podróżników przemierzających kosmos. Wyobrażenia o przyszłości zostały przeniesione na język codziennej mody ulicznej, z myślą o wszystkich lubiących swoje małe podróże w miejskim universum.

SZAFIARKI

Wstawa fotografii gdańskich blogerek prezentujących w sieci własne modowe stylizacje. Blogerki specjalnie na potrzeby projektu przygotowały modowe kreacje w przestrzeni Gdańska.
Jeżeli jeszcze ich nie znasz, albo znasz a chcesz poznać lepiej zajrzyj na blogi i koniecznie przyjdź obejrzeć wystawę.

Around My Closet
www.aroundmycloset.blogspot.com
Biotechnologys Wardrobe
www.biotechnologywardrobe.blogspot.com
Jak gdyby nigdy nic
www.cudacznie.blogspot.com
kayaretro
www.kayaretro-blog.blogspot.com
Veronica_Fraticelli
www.veronicafraticelli.blogspot.com

koordynacja : Alicja Lipińska

wystawa czynna
08.03.2011 - 08.04.2011
Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10:00 - 18:00
środa, sobota w godz. 9:00 - 15:00
Wstęp wolny

KOLEJNE SPOTKANIA

15 marca 2011 godz.18:00
Jakobe Mansztajn - Jakobe Mansztajn - rocznik '82, poeta, bloger, w młodości zwolennik, obecnie dysydent. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika "Korespondencja z ojcem", współautor cyklicznej imprezy poetyckiej K3 Sopot Slam. Laureat nagrody im. Andrzeja Walentynowicza (właśnie za projekt K3 Sopot Slam). Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Portrecie, FA-arcie, Gazecie Wyborczej, Ricie Baum, Pograniczach, Cegle. Autor książki "Wiedeński high life" (Portret, 2009), za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii "debiut roku", a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji i III nagrodę w konkursie "Złoty Środek Poezji 2010″. Pochodzi z rodziny proletariackiej. Kabalista. Otrzymał nagrodę Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2010 w kategorii literatura.
www.jakobe.art.pl

22 marca 2011 godz. 18:00
Natalia Hatalska - ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship studiowała również w London Business School w Wielkiej Brytanii.
W latach 2005-2009 kierownik działu komunikacji w Wirtualnej Polsce. Wcześniej zajmowała stanowisko menedżera ds. public relations w NIVEA Polska i Young Digital Planet. Pomysłodawczyni wielu kampanii opartych na niestandardowych działaniach reklamowych i nagrodzonych w konkursach reklamowych (MediaTrendy, Golden Arrow, Obsesja Papieru). Obecnie jako Chief Inspirator współpracuje z domem mediowym Universal McCann, a także wykłada m.in. w SWPS, SGH i na Uniwersytecie Gdańskim.
Od 2008 juror w prestiżowym konkursie polskiej reklamy KTR w kategorii Active Advertising.
Autorka bloga poświęconego reklamie hatalska.com, któremu przyznano tytuł Bloga Roku w kategorii Profesjonalne oraz Wyróżnienie Główne w konkursie Blog Roku 2009 organizowanym przez Onet SA.
www.hatalska.com

24 marca 2011 godz. 18:00
Szymon Suchar - Rocznik 84. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania grafik, plastyk, fotograf i kucharz. Blog "Gotuj z Sucharem" założył mu kolega, który był pod wrażeniem pomysłów kulinarnych Szymona. Blog prowadzi od grudnia 2009 roku; zdjęcia, którymi jest opatrzona strona są również autorstwa blogera. W swoich przepisach nie sięga po stare sprawdzone przepisy a stara się stworzyć coś nowego. Jak mówi o swoich potrawach - są one tworzone metodą "patrzę, co jest w lodówce i kombinuję".
www.gotujzsucharem.wordpress.com

29 marca 2011 godz. 18:00
Sylwia Kubryńska - pisarka, blogerka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka opowiadań, limeryków oraz dwóch powieści Natasza oraz Last Minute, która to ukazywała się w odcinkach w internecie.
www.kubrynska.com

31 marca 2011 godz. 18:00
Marek Adamiec - prof. UG, dr hab. Katedra Kulturoznawstwa. Autor m.in , Dzieło literackie w Sieci. Pomysły, hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o literaturze, kulturze masowej i współczesnej technologii. Ważniejsze publikacje: Oni i Norwid. Problemy odbioru twórczości Cypriana Norwida w latach 1840-1883, Wrocław 1991; Bez namaszczenia. Książki i literatura polska, Lublin 1995; "Cień wielkiej tajemnicy...". Norwid, Grabiński, Leśmian, Tyrmand, Mackiewicz, Herbert, Vincenz..., Gdańsk 1995: "Pomnik trochę niezupełny". Rzecz o poezji, apokryfach i Zbigniewie Herbercie, Gdańsk 1996; Dzieło literackie w Sieci. Pomysły, hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o literaturze, kultury masowej i współczesnej technologii, Gdańsk 2004. Wybór i posłowie w: Cyprian Norwid, Poezje, Wrocław 1998. Artykuły w tomach zbiorowych i czasopismach, m.in. "Pamiętnik Literacki", "Studia Norwidiana", "Kultura" (Paryż), "Ex Libris", "Kresy". Kwartalnik Literacki", "Punkt", "Podpunkt", "Tytuł", "Twórczość", "Odra", "Przegląd Polityczny". Realizuje projekt autorski : Literatura polska w internecie, którego integralną częścią stanowi przygotowana w ramach współpracy z UNESCO Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej.
www.monika.univ.gda.pl

Przeczytaj także