Independent Flair League Sofitel Grand Sopot Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Independent Flair League

Na sopockiej plaży Hotelu Grand odbędą się drugie w tym roku rozgrywki Niezależnej Ligi Barmańskiej – FLAIR WAVE. Po warszawskich rozgrywkach, sopockie zawody będą drugim krokiem tegorocznej IFL – jedynych w Polsce zawodów dla barmanów czynnie pracujących w stylu FLAIR.

O wejście do sopockiego finału walczyć będą barmani z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Argentyny i krajów nadbałtyckich. Zawodnicy wystąpią w połączonych konkurencjach Speed Flair i Working Flair. Obok seniorów, na scenie zobaczymy także barmanów startujących w kategorii „junior”, czyli tych, którzy w swojej karierze startowali zaledwie w trzech profesjonalnych konkursach barmańskich.

Bezpłatne, otwarte dla publiczności eliminacje FLAIR WAVE rozpoczną się o godzinie 13.00, zaś finał, w którym wystartuje dziesięciu najlepszych barmanów wyłonionych podczas eliminacji - o godzinie 21.00.

Sopockie eliminacje polegać będą na przygotowaniu trzech koktajli – dwóch wylosowanych z puli trzech możliwości, przygotowywanych w jak najkrótszym czasie z zachowaniem wszystkich standardów barmańskich, oraz jednego, wykonywanego w technice working. Tegoroczną nowością IFL jest wprowadzenie przez organizatorów „śródczasu”, który, bez konieczności kilkukrotnego zatrzymywania wskazuje czas konkurencji speed.

Rozgrywki w Sopocie to drugi etap cyklu czterech konkursów Independent Flair League w 2007 roku. Po rozgrywkach w Warszawie, Sopocie i Rydze, na najlepszych zawodników czeka wielki finał, który w grudniu odbędzie się w Warszawie. Łączna wysokość nagród wynosi ponad 10 tysięcy Euro.