stat
Impreza już się odbyła

Info Session Afterparty

wrz 28

sobota, g. 18:30

bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
kwi'25 27

niedziela, g. 13:00

bilety 20-30 zł
Red Bull Music Academy Info Session After Party

Harper [Boogie Mafia/Beats Friendly - Warszawa], Maceo Wyro [Niewinni Czarodzieje/Raw Fusion - Londyn '02], Max.Sugar [xlnt - Seattle '05]
muzyka: breakbeat, future jazz & broken beats

wjazd: free, według zasad klubu

O godzinie 18stej w klubie SFINKS odbędzie się spotkanie informacyjne na temat Red Bull Music Academy, która w tym roku odbędzie się w Melbourne w Australii. Będziemy gościć byłych uczestników RBMA: Maceo Wyro [Niewinni Czarodzieje/Raw Fusion - Londyn '02] oraz Max.Sugar'a [xlnt - Seattle '05], którego część z Was miała okazję poznać na ubiegłorocznym spotkaniu w sopockim SPATiFie.

Harper [Boogie Mafia / Beats Friendly]
Przede wszystkim miłośnik dobrej muzyki - bez względu na gatunek i kolor. Od dekady dziennikarz muzyczny (Machina, Plastik, Brum, Fluid, serwis muzyczny Nuta, kulturalny dodatek do Życia Warszawy - Po Godzinach). W (starej, dobrej) Radiostacji prowadził popularną audycję autorską Funkadelia. Przez wiele lat zaszczepiał w Polsce idee Red Bull Music Academy. Aktualnie pisze dla Klanu, magazynu Aktivist. Jest autorem takich kompilacji jak "I Feel Good" (druga część po wakacjach 2005) oraz "Plastikfikation Beat 1" w 1999 roku okrzykniętej przez Gazetę Wyborczą najlepszą klubową składanką wydaną Polsce. Współpracował przy powstawaniu pamiętnej kompilacji "Machinacje". Swą bardziej roztańczoną, balangową cząstkę siebie realizuje jako Harper, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych DJ'ów w Polsce. Jego specjalnością jest piekielnie dynamiczna, funkowa i wgniatająca w ziemię fuzja breakbeatu, house'owej dramaturgii i rockowej energii (w szczytowym momencie macha grzywą). Z radością grywa również bardziej czarne dźwięki - balangowy hip hop, ragga dancehall oraz klasyczny funk. Harper, po sporadycznych występach z grupą Futro, dziś udziela się w chilloutowo-tanecznym projekcie Molly (wcześniej Waxfood), duecie Boogie Mafia oraz kolektywie Beats Friendly. Występował u boku takich artystów jak m.in. Chemical Brothers, UNKLE, Basement Jaxx, Plump DJs, Arrested Developement, Lee "Scratch" Perry, Freestylers, Santon Warriors, Dub Pistols, Tony Vegas, Meat Katie, Lee Coombs, Audio Bullys, Adam Freeland, Chicken Lips, Soul Of Man, Dreadzone, Krafty Kuts, Etienne De Crecy, DJ Krust (Reprazent), Cut La Roc czy Morcheeba DJ's.

Maceo Wyro [Niewinni Czarodzieje / Raw Fusion]
Pomysłodawca i współtwórca kolektywu Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers), związanego z londyńską wytwórnią Fluid Ounce, która wydała do tej pory dwa single grupy - "Believe & See" (feat. Joseph Malik) oraz "Anthem". Karierę rozpoczynał jako pierwszy DJ rezydent legendarnego warszawskiego klubu Filtry. W latach 95-99 mieszkał w Nowym Jorku, gdzie grywał i organizował imprezy w takich klubach jak Match, Limelight, Green, Galapagos i Vig, a także zarządzał działem Nowych Brzmień (Electronica) w sklepie płytowym HMV na Broadway'u. W latach 2000 -2002 - rezydent kultowego łódzkiego klubu Forum Fabricum, gdzie współpracował m.in. z grupą Ziuta Gralaka YESHE, Tomaszem Stańko, oraz fotografami Krzysztofem Millerem i Marią Ząbską (przygotowywał muzykę do pokazów ich slajdów). Od sierpnia '99 do sierpnia 2002 prowadził autorską audycję Dziani Wąsacze w Radiostacji. Od lutego 2004 na stałe związany z Jazz Radio, gdzie prowadzi cykliczną audycję autorską Niewinni Czarodzieje. Jako dziennikarz muzyczny współpracował do tej pory m.in. z magazynami Max, XL, Aktivist, Fluid, Kaktus, Laif oraz portalem internetowym clubber.pl. Grywał w większości warszawskich klubów, m.in. Piekarnia, Muza, Soma, Organza, Labo, Galeria Off, Jazzgot, Jezioro Łabędzie, Zoo, Szlafrok, Iguana, Fabryka Trzciny oraz Paprotka. Regularnie występuje w najlepszych klubach w Poznaniu, Szczecinie, Krakowie i Katowicach. Jest finalistą Red Bull Music Academy - Londyn 2002. Jego sety DJ'skie poprzedzały występy m.in. takich artystów jak: Rainer Truby, King Britt, Ursula Rucker, Dego (4 Hero), Afronaught, Seiji, Richard Dorfmeister, Alex Barck (Jazzanova), Michael Reinboth (Compost Records), Joseph Malik, Kyoto Jazz Massive, Slope, US 3, Gotan Project, Zero db, Jon Carter, Alex Kid, Howie B oraz The Shrine Synchro System feat. Ty. Obecnie kontynuuje współpracę z Tomaszem Stańko w ramach projektu "Stańko i Niewinni Czarodzieje" i razem z Envee'm pracuje nad nowym materiałem dla szwedzkiej wytwórni Raw Fusion.

Max.Sugar [xlnt]
Grzegorz Węsierski a.k.a. Max.Sugar - urodzony 30 kwietnia 1983 roku w Polsce. Swoje pierwsze piwo wypił w wieku pięciu lat. Ale jego życie miało potoczyć się w zupełnie innym kierunku. Mama zapisała go do chóru kościelnego. Uczęszczając na lekcje śpiewu głownie dla darmowych chrupek nie przykładał się zbytnio do nauki. Wolał ATARI swojego brata… a jeszcze bardziej wolał jego PC. W 1994 ukończył DOOM II, w 1996 dogłębnie poznał 3D Studio v3.5… Ale olśnienie przyszło dwa lata później. Grzeczną fryzurkę ściął bezlitośnie do zera, obcisłe sztruksy zamienił na bagry. A trampki zastąpiła para Procesów. Rolki to dla Max.Sugar`a sport, kumple, trawka… A przede wszystkim muzyka. Fast Tracker v2.0 i sample kradzione z czyichś modów (z ang. MODULE, MOD; nazwa utworów zrobionych na kompie, zaczerpnięta od rozszerzenia pliku - *.mod) to kupa dobrej zabawy. Później przeprowadzka, nowi kumple, nowe znajomości - 'nagrywaliśmy beat na playstation, podpinaliśmy mikrofon i wszystko nagrywało się na żywca na taśmę'. Późniejsza znajomość z LOOMPEM (a.k.a. Nassty Boogie Boy) sprawiła, że Grzegorz zaczął poszukiwać swojego brzmienia. Ta podroż trwa do dzisiaj. Niespokojne dźwięki, nietuzinkowe rozwiązania i na pewno niestandardowe kompozycje. A z drugiej strony wielkie oddanie relaksowi i pokłon w kierunku jazzu. Oto, co charakteryzowało Maxa jeszcze dwa-trzy lata temu. Jeszcze jako MC i producenta. Wydal od tamtego czasu trzy albumy z eksperymentalnym hiphopem (we współpracy z Nasty Boogie Boyem oraz MI.MC) i swoją pierwszą producencką EPkę. Oczywiście wszystko na własną rękę. Albo rynek jeszcze nie dojrzał do jego produkcji, albo on sam nigdy nie przestał bujać w obłokach gdzieś nad sobie tylko znana kraina. Poznali się za to na jego umiejętnościach spece z akademii muzycznej Red Bulla. W 2005 roku jako jeden z dwóch Polaków wyjechał na RBMA do Seattle. Tony inspiracji i nowych doświadczeń jeszcze bardziej otworzyły mu umysł. Po powrocie do kraju, przyjął propozycje BMD i przyłączył się do XLNT crew. Teraz, pchany głównie skocznym i pogiętym rytmem break beatu toruje sobie drogę do klubów swoimi live actami. Czy tym razem to droga w dobrym kierunku? Oceńcie sami…