stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Już 26 października w Gdyni odbędzie się Infoshare DEV 2023. To specjalistyczna konferencja dla programistów i innych profesjonalistów z branży IT. Zaplanowano ciekawe prelekcje i warsztaty eksperckie prowadzone przez autorytety ze świata technologii. Sprawdź, dlaczego warto się tam pojawić.

4 - 12 stycznia 2025, g. 11:00

Gdynia,
bilety 20 zł
mar 15

sobota, g. 10:15

Trójmiasto, Online
bilety 15 zł
Pasjonaci technologii i specjaliści z branży IT spotkają się już 26 października w Gdyni, żeby zdobywać nową wiedzę i rozwijać swoje kompetencje. Infoshare DEV to kolejne wydarzenia organizowane przez realizujące największą konferencję technologiczną w Polsce Infoshare i Invest in Gdynia. To merytoryczna konferencja skierowana do osób na co dzień pracujących w branży IT. Dowiedz się, co czeka uczestników.

Prelekcje w ramach czterech ścieżek tematycznych
Konferencja Infoshare DEV jest skierowana do profesjonalistów IT z różnych dziedzin i na różnych stopniach wtajemniczenia. Ciekawe wystąpienia i warsztaty eksperckie czekają na architektów, programistów, specjalistów od sztucznej inteligencji, DevOpsów, testerów, IT managerów i nie tylko. Organizatorzy zapraszają też studentów, dla których przygotowali tańsze bilety.

Tegoroczne wydarzenie zostało podzielone na cztery ścieżki tematyczne. Konkretną wiedzę z dziedziny Front-endu, DevOps & Cloud, Java i AI/ML. Prelekcje będą odbywały się równolegle na dwóch scenach od dziewiątej rano aż do piątej wieczorem. Czego możesz się spodziewać? Konkretów. Ta konferencja jest tworzona przez specjalistów dla specjalistów. W programie wystąpień jest prelekcja Tomasza Stachlewskiego, który działa jako Head of Technology na wschodnią i centralną Europę w Amazon Web Services (AWS). "Czy zastanawiałeś się kiedyś jak rozszerzyć własną aplikację o możliwość komunikacji z nią za pomocą głosu?" - pyta ekspert. "To właśnie zobaczymy na zbliżającej się konferencji Infoshare DEV i sesji nietypowej - bez slajdów, bez zbędnych zbędnego gadania - sesja hands-on, podczas której przekonamy się, jak rozmawiać z własnymi aplikacjami wykorzystując Alexę - czyli najpopularniejszy wirtualny asystent od Amazona czy też jak komunikować się z aplikacjami dzwoniąc do nich z własnego telefonu komórkowego - wszystko to na przykładzie chmury AWS" - opowiada o swoim zaplanowanym wystąpieniu.

Praktyczne warsztaty eksperckie
W trakcie trwania wystąpień na scenach, w osobnych pomieszczeniach prowadzone będą dodatkowo płatne warsztaty eksperckie. Potrwają około trzech godzin i będę naprawdę intensywne. Podczas zajęć osoby specjalizujące się w danych dziedzinach będą pracować nad z życia wziętymi problemami i wyzwaniami pod okiem profesjonalistów z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem. Nowo uzyskane umiejętności mogą Ci się przydać w codziennej pracy. Na jakie warsztaty możesz się zapisać?

Szymon Warda z Protopii, współprowadzący podcast PatoArchitekci, przekaże uczestnikom swoich zajęć przydatne umiejętności w zakresie monitorowania systemów mikroserwisowych. Przetestują oni dwie metody: open source'ową z wykorzystaniem Loki, Tempo i Grafany oraz usługę zarządzaną w postaci Azure Application Insights.

Bardzo konkretny warsztat dla programistów kodujących w Javie przygotował Adam Bien, niezależny architekt, programista, AWS Hero i Java Champion. Osoby, które wybiorą się na to spotkanie, dowiedzą się, jak przy pomocy Serverless Java budować na AWS środowiska, których zwiększona wydajność wynika z automatyzacji powtarzalnych zadań, takich jak udostępnianie zasobów, nadawanie uprawnień i konfigurowanie zasad.

Vitaly Friedman, redaktor Smashing Magazine, konsultant w zakresie front-endu i UX pracujący z markami rozpoznawalnymi na całym świecie, opowie zainteresowanym frontendowcom, jak projektować nawet złożone interfejsy użytkownika tak, aby zagwarantować mu najlepsze możliwe doświadczenia, ale nie skończy się na rozmowie... Ołówki w dłoń! To będzie intensywny, praktyczny warsztat ekspercki.

Pełne ręce roboty będą mieli też uczestnicy Infoshare DEV 2023, którzy chcą nauczyć się więcej o sztucznej inteligencji. Wojtek Kuberski, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w NannyML przeprowadzi zajęcia na temat monitoringu modeli za pomocą NannyML. Lepiej poznasz niezbędne do tego algorytmy i samo narzędzie, a także przećwiczysz jego stosowanie w praktyce.

Networking w gronie profesjonalistów z branży IT
Po intensywnym dniu zdobywania nowych umiejętności i wiedzy uczestnicy konferencji będą mogli odpocząć i lepiej się poznać w trakcie zapowiedzianego już After Party. W końcu nie ma lepszego sposobu na zacieśnienie nowo zawiązanych relacji z innymi ekspertami ze świata IT niż swobodne spotkanie nad morzem przy wciąż jeszcze sprzyjającej pogodzie! Widzimy się w Gdyni!