stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Inspirowani folklorem. Warsztaty projektowo-krawieckie dla rodzin z dziećmi w wieku 8-14 lat

Wyobraź sobie, że wędrujemy pieszo górskim szlakiem w Fogaraszach, najwyższych górach Rumunii. W plecaku niesiemy nici, igły, tkaniny i nożyczki. W czasie wędrówki spotykamy trzy zwierzęta z rumuńskiego folkloru: wilka, owcę i węża. Każde z tych zwierząt opowie nam historię o projektowaniu ubrań. Wilk opowiada o tym, jakie szyfry można ukryć w wyhaftowanych symbolach, owca o tajemniczych diamentach ukrytych na ubraniach a wąż pokaże nam, jak wyciąć elementy mozaiki i zszyć je w całość, tworząc tradycyjne rumuńskie przepaski, czyli Fotă. Dzięki ich opowieściom dowiecie się, ile tajemnic ukrywa się w tradycyjnej rumuńskiej modzie inspirowanej folklorem i naturą.

wrz 22

niedziela, g. 11:30

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
wrz 22

niedziela, g. 11:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
W trakcie zajęć będziemy używać wyjątkowych naturalnych tkanin - lnu, konopi, jedwabiu i wełny. Inspiracją do projektowanych ubrań będą obrazy rumuńskiego artysty Nicolae Grigorescu.

Zapewniamy wszystkie materiały. Możecie zabrać ze sobą jeden element odzieży, który jest już zużyty, ale nie chcecie wyrzucać go ze względów sentymentalnych - damy mu nowe życie. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 8-14 lat, konieczna jest obecność opiekuna. Opiekunowie powinni znać podstawy szycia na maszynie.

Wydarzenie towarzyszy wystawie "Nicolae Grigorescu. Malarz rumńskiego etosu".

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- kiedy: 14.09.2024 (sobota), godz. 11:00-15:00
- miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów) ul. Cystersów 18, Gdańsk Oliwa
- prowadzenie: Monika Górska (Mona Rena)
- koszt: bilet wstępu na wystawę
- obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania: Wystawa czasowa "Nicolae Grigorescu".

Wydarzenie zorganizowane w ramach Sezonu Kulturalnego Rumunia - Polska 2024-2025.

Sezon Kulturalny Rumunia - Polska 2024-2025 jest organizowany przez Rumuńskie Ministerstwo Kultury i Rumuński Instytut Kultury, ze strony rumuńskiej, oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytut Adama Mickiewicza, we współpracy z Instytutem Polskim w Bukareszcie, ze strony polskiej.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    1-12 zł
normalny – 20 zł
ulgowy – 12 zł
uczniowie i studenci 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 30 zł
bilet grupowy (grupy liczące 10 i więcej osób), cena za 1 os. – 15 zł
karnet 30-dniowy – 40 zł (karnet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawy stałe i czasowe do każdego oddziału Muzeum w okresie jednego miesiąca od dnia zakupu)
karnet roczny, na okaziciela – 150 zł (karnet uprawnia do nielimitowanego wstępu na wystawy stałe i czasowe do każdego oddziału Muzeum w okresie jednego roku od dnia zakupu)