stat
Wydarzenie już się odbyło

Inspirujące prelekcje Andrzeja Moszczyńskiego

Na tym spotkaniu poznasz wiele metod pracy nad sobą, które pozwolą ci rozwinąć kluczowe cechy osobowości, a także wyćwiczyć przydatne umiejętności i ukształtować konstruktywne nawyki. Wiara w siebie uzupełniona realistycznym spojrzeniem na rzeczywistość te cechy zaprzężone do tworzenia i urzeczywistniania śmiałych planów mogą przynieść znakomite rezultaty. Wzmacniając się wzajemnie, sprawią, że będziesz miał coraz więcej mądrej pewności siebie, staniesz się bardziej otwarty na otoczenie oraz będziesz czerpać z życia prawdziwą satysfakcję.

1. Rozwiń optymalną wiarę w siebie 
 
Pytania, nad jakimi będziesz mógł się zastanowić:

Czy wierzę w siebie? W jakim stopniu? Czy mam świadomość ogromu możliwości mojego umysłu? Czy akceptuję siebie jako człowieka kompletnego, z całym bogactwem zalet i wad? Czy jestem przekonany, że mogę spełnić swoje marzenia? Czy potrafię nie ulegać zniechęcającym podszeptom innych ludzi? Jak traktuję niepowodzenia? Czy są dla mnie tylko nieodłącznym elementem realizacji planów czy raczej powodem do rezygnacji?
Czego się nauczysz?
Mówca omówi istotę wiary w siebie opartej na poczuciu własnej wartości. Poznasz skuteczne sposoby wzmacniania tej cechy, ze szczególnym uwzględnieniem zdobywania specjalistycznej wiedzy.
Czas prelekcji - 30 min.

2. Inaczej o byciu realistą 

Pytania, nad jakimi będziesz mógł się zastanowić :
Co oznacza pojęcie realizm? Czy wyrażenie patrzeć realnie ma więcej skojarzeń negatywnych, czy pozytywnych? Ile wspólnego ma realizm z optymizmem? Gdzie przebiegają granice realności? Które nawyki myślowe nie pozwalają ich przekraczać? Czy można je zmienić? Jak stosować realizm w życiu rodzinnym i zawodowym? Jak świadomie go rozwinąć?
Czego się nauczysz?
Mówca zaproponuje rozszerzone pojmowanie definicji realizmu jako szansy na nowe wartościowe dokonania oraz włączenie w to pojęcie (wbrew stereotypom) dążenia do spełniania marzeń.
Czas prelekcji - 30 min.

Andrzej Moszczyński jest autorem książek z dziedziny rozwoju kompetencji kognitywnych. Szczególnie koncentruje się na badaniu zasobów mentalnych oraz percepcji. Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu psychologii osobowości oraz psychologii pozytywnej. Ponad 700 razy wystąpił jako prelegent podczas seminariów, konferencji czy kongresów, często mających charakter społeczny i charytatywny. Regularnie się dokształca i korzysta ze szkoleń takich organizacji edukacyjnych, jak: Harvard Business Review, Ernst&, Young, Gallup Institute, PwC.

Jego zainteresowania obejmują następujące tematy: potencjał człowieka, poczucie własnej wartości, szczęście, kluczowe cechy osobowości, w tym między innymi: odwaga, wytrwałość, wnikliwość, entuzjazm, wiara w siebie, realizm. Obszar jego zainteresowań stanowią również umiejętności wspierające bycie zadowolonym człowiekiem, między innymi: uczenie się, wyznaczanie celów, planowanie, asertywność, podejmowanie decyzji, inicjatywa, priorytety. Zajmuje się też czynnikami wpływającymi na dobre relacje między ludźmi, należą do nich np. miłość, motywacja, pozytywna postawa, wewnętrzny spokój, zaufanie, mądrość. Od ponad 30 lat jest także przedsiębiorcą. W latach dziewięćdziesiątych był przez 10 lat udziałowcem i prezesem spółki działającej w branży reklamowej, obejmującej zasięgiem cały kraj. Od 2005 do 2015 roku był udziałowcem i prezesem spółki inwestycyjnej, która komercjalizowała biurowce, hotele, osiedla mieszkaniowe, galerie handlowe. W latach 20092018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom SA. W 2014 roku utworzył w USA spółkę szkoleniowo-wydawniczą.