stat

Już 16 listopada 2024 roku, w godzinach od 10:00 do 17:00, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod tytułem "Współczesny obraz osób z zaburzeniami słuchu - implikacje i narzędzia terapeutyczne". Wydarzenie odbędzie się w budynku Neofilologii przy ulicy Wita Stwosza 51, w sali teatralnej. Współorganizatorami konferencji są Instytut Logopedii, Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG oraz Fundacja Fonia. Całość będzie tłumaczona na Polski Język Migowy, co pozwoli na szerokie uczestnictwo osób z różnorodnymi potrzebami komunikacyjnymi. To wyjątkowe spotkanie ma na celu zgłębianie współczesnych wyzwań i możliwości terapeutycznych w pracy z osobami z zaburzeniami słuchu.

Współczesność to czas niebywale szybkich zmian. Dostrzec je można również w obszarach związanych z osobami z niepełnosprawnością słuchu. Zmiany te dotyczą zarówno uwarunkowań diagnostyczno-medycznych, rehabilitacyjnych, jak i kontekstów edukacyjnych oraz społecznych, transformujących stereotypowy wizerunek niesłyszącego. Przeobrażeniom tym chcemy przyjrzeć się podczas konferencji naukowo-szkoleniowej Współczesny obraz osób z zaburzeniami słuchu - implikacje i narzędzia terapeutyczne.

Celem konferencji jest przede wszystkim wymiana doświadczeń w zakresie przemian w obszarze wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością słuchu, w tym osób z zaburzeniami przetwarzania słuchowego.

Proponowane podczas konferencji obszary dyskusji zawarte są w następujących ramach:
1/ Funkcjonalne podejście do potrzeb osób z wadą słuchu jako odpowiedź na różnorodność problemów
2/ Medyczne i techniczne aspekty zaburzeń słuchu - diagnoza, leczenie i protezowanie
3/ Narzędzia terapeutyczne i nowe wyzwania w terapii i edukacji osób z różnymi zaburzeniami słuchu

Głos w dyskusji zabiorą specjaliści z różnych dziedzin związanych z zaburzeniami słuchu, zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym:
lekarze audiolodzy, protetycy słuchu, logopedzi i pedagodzy, co
podkreśla interdyscyplinarny charakter poruszanych zagadnień.

Wydarzenie kierowane do: logopedów, pedagogów, psychologów, studentów zainteresowanych tematyką zaburzeń słuchu u dzieci, młodzieży i osób dorosłych

Przewidywana liczba uczestników: 200.

Koszt wydarzenia:
- cena opłacona do 15.10.2024 - 320 zł
- cena opłacona po 15.10. 2024 - 400 zł

Link do formularza zgłoszeniowego: fundacjafonia.pl/konferencja.php
lis 14

czwartek, g. 10:00

Wstęp wolny
lis 20-21

środa - czwartek

Gdańsk,
Wstęp wolny