stat
Impreza już się odbyła

Irek Wojtczak Quartet

paź 31

czwartek, g. 21:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
gru 31

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 1500 zł
Skład zespołu:

koncerty w Trójmieście


Irek Wojtczak – saksofon
Piotr Mania – piano
Janusz Mackiewicz – kontrabas
Tomek Sowiński – perkusja


Irek Wojtczak wraz ze swoim zespołem zaprasza miłośników Bossa Novy na koncert z muzyką Antonio Carlosa Jobima. W programie usłyszymy utwory z jago płyty "Look To The Sky" nagranej w 2004 roku. Muzyka w tym zespole zawsze układa się w iście hipnotyzujący, a przy tym relaksujący dryf. W tej odsłonie to forma impresji harmonicznej z bardzo wyszukaną i melancholijną melodyką.

Irek Wojtczak, saksofonista i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Otrzymał nagrodę Fryderyk 2000 w kategorii muzyka alternatywna jako współtwórca grupy Groovekojad oraz nagrodę Polish Dance Awards za debiut roku. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach dla filmu i dla teatru do trans-opery „Sen Nocy Letniej” z muzyką L. Możdzera i „Segment 76” w reżyserii Oskara Kaszyńskiego. W 2004 roku jako Irek Wojtczak Quartet nagrał płytę „Look To The Sky”, a w roku 2005 swój pierwszy autorski album „Outlook”.

Informacje:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470
Rezerwacja: 058 555 33 33
Odbiór biletów do 19.40 w dniu koncertu



CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne