stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Na scenie Stacja Orunia wystąpi jeden z najjaśniejszych zespołów rodzimej elektroniki - JAAA. Zespół w zeszłym roku wydał rewelacyjny album - Bujillo, drugą część trylogii o losach Remika. Album spotkał się ze świetnymi recenzjami, podobnie jak jego wykonanie live. JAAA od pierwszego albumu mocno zamieszało na polskiej scenie ambitnej elektroniki. Grali między innymi na festiwalach Open'er, Reeperbahn, Primavera, Off, Tauron, czy Audioriver. Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać nowego materiału na pierwszym samodzielnym koncercie JAAA po premierze w Gdańsku!

W ramach koncertu wystąpi również grupa uczniów Stendka (LASY), która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton. Czas na test. 25 maja uczestnicy warsztatów dobrani w duety zaprezentują swoją twórczość. Czy w kilka miesięcy da się opanować Ableton na tyle, aby tworzyć interesującą muzykę? Czy dla uczestników będzie to pierwszy nieśmiały krok w stronę kariery? Czy uda się przełożyć muzyczne inspiracje na własną twórczość? Od trapów po softelectro, od Tima Heckera po Moderat. Sprawdzimy 25 maja w Stacji Orunia.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


JAAA! znalazł się na drugim miejscu wśród polskich zespołów z największym potencjałem według Brand New Anthem. REMIK został uznany za jeden z najlepszych polskich albumów 2015 roku według portali MUSIC IS i Nowa Muzyka. SPOOK został uznany za jedną z najlepszych polskich piosenek lat 2011-2015 według OUTRAVE. Trio zagrało na wszystkich najważniejszych imprezach: Open'er Festival (Gdynia), Animator Festival (Poznań), Audioriver Festival (Płock), Off Festival (Katowice), Lado w Mieście (Warszawa), Tauron Nowa Muzyka (Katowice), Enea Spring Break (Poznań) czy Soundrive Festival (Gdańsk). JAAA! reprezentowało Polskę na największych showcase'ach w Europie - Reeperbahn Festival w Hamburgu oraz Primavera Sound w Barcelonie.

Wszyscy twórcy są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą Napszykłat, Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Sextet, komponuje muzykę teatralną, jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, a Miron Grzegorkiewicz tworzy interdyscyplinarny projekt M8N oraz grał m.in. w Daktari i HOW HOW.

Fragmenty recenzji albumów JAAA!

"Dawno nie spotkałam się z albumem, o którym można powiedzieć tak wiele i wszystko wymykałoby się utartym ścieżkom i to jest fenomenalne."
Agnieszka Szydłowska, Trójka

"Jedna z najlepszych płyt tego roku. Dojrzały, oryginalny debiut, brawurowo rozprawiający się z barierami gatunkowymi i... emocjami słuchacza."
Jarek Szubrycht, Gazeta Magnetofonowa

"Na szczęście trio nie opadło z sił, a wręcz przeciwnie - ich drugi album jest jeszcze ciekawszy."
Jarek Kowal, Soundrive

"JAAA! robi piosenki, ale takie, które daleko odeszły od wzorca zwrotka - refren. Te utwory są trochę jak kosmos: rosną, rozlewają się z biegiem sekund i wreszcie znów chcą pomocy słuchacza, który może sobie wyobrazić ich dalszą drogę czy rozkwit. Bardzo inspirujący album. "
Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza

Maciej Stendek /LASY/

Stendek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich twórców muzyki elektronicznej. Do tej pory wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Open´er, Selector Festival w Krakowie, Plateaux Festival w Toruniu, Ambient Festival w Gorlicach, Digitalia w Szczecinie czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Jest producentem nagrodzonej Fryderykiem 2017 dla najlepszego albumu elektronicznego najnowszej płyty Reni Jusis - BANG wydanej przez Sony Music Poland. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis. Prowadzi warsztaty nauki programu Ableton i homerecordingu.

W dodatku dzięki uprzejmości firm Korg do waszej dyspozycji i testów będą syntezatory i urządzenia midi tych firm!

Podczas koncertu będą prowadzone zapisy na kolejną edycję warsztatów.