Jacek Dehnel. Pierwsze czytanie s03e01 Biblioteka Wzgórze - Filia nr 10 Gdynia Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Jacek Dehnel. Pierwsze czytanie s03e01 Opinie (4)

Napisali, wciągnęli w historie i... zostawili na kacu książkowym. Pisarze. A Ty teraz czekasz z utęsknieniem na ich kolejne dzieła. Wypatrujesz nowej książki. Choćby rozdziału, strony. Choćby zdania. Spokojnie, nie musisz włamywać się do ich komputerów. Wystarczy, że przyjdziesz do Biblioteki Gdynia na Pierwsze czytanie. Kolejny, trzeci sezon Pierwszego czytania rozpoczniemy epizodem literackim z jednym z najbardziej popularnych pisarzy młodego pokolenia - Jackiem Dehnelem.

Pierwsze czytanie to cykl epizodów literackich, w trakcie których pisarze czytają fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Wydarzenie dedykowane jest wielbicielom dobrej literatury, tym, którzy stoją w kolejce po autografy i nie mogą doczekać się kolejnej książki ulubionego autora. Do filii Biblioteki Gdynia zapraszani są przedstawiciele nowej prozy polskiej.

W ramach tego cyklu odwiedzili nas: Jakub Małecki, Joanna Bator, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska, Anna Cieplak oraz Monika Milewska. Do przeczytania (dotąd) nieprzeczytanego zachęcać pisarzy będzie Olga Kowalska, gdynianka, autorka popularnego bloga i vloga literackiego WielkiBuk.com. Prowadząca spotkania blogerka będzie też rzucała twórcom wyzwania...

Epizody literackie odbywają się w różnych filiach biblioteki. Na spotkanie z Jackiem Dehnelem zapraszamy do Biblioteki Wzgórze (ul. Biskupa Dominika 3) 25 kwietnia o godz. 18:00. SEZON 3, EPIZOD 1

Jacek Dehnel (ur. w 1980 w Gdańsku) - poeta, prozaik, tłumacz. Wydał m.in. osiem tomów poetyckich, przekłady (Larkin, James, Verdins, Fitzgerald, White), cztery powieści (Lala, Saturn, Matka Makryna, Krivoklat) i kilka tomów krótszych próz. Laureat m.in. Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006), był pięciokrotnie nominowany do nagrody Nike, trzykrotnie do Angelusa, raz do Nagrody Szymborskiej. Prowadzi bloga www.tajnydetektyw.blogspot.com i portal z kolekcją starej fotografii www.awers-rewers.pl. Mieszka w Warszawie.

Prowadzenie spotkania: Olga Kowalska z Wielki Buk - blog literacki.
Spotkania w ramach Pierwszego czytania objęte są patronatem przez portal Trojmiasto.pl,
Radio Gdańsk i Kurier Gdyński.