stat
Impreza już się odbyła

Jacek Dominiczak. Learning from Gdańsk

W ciągu ostatnich 75 lat w Gdańsku powstały dwa wielkie projekty recyklowania przestrzeni publicznych: na terenie śródmieścia i na terenie oddanym miastu przez Stocznię Gdańską. Porównanie strategii postępowania urbanistów i architektów w obu tych miejscach wywołuje ciekawe i trudne refleksje na temat Nowoczesnego (Modern) i Współczesnego (Contemporary) myślenia o mieście.

Bio:
Jacek Dominiczak
zajmuje się teorią i metodologią projektowania dialogicznego. Jest autorem koncepcji Przestrzeni Dialogicznej (Miasto Dialogiczne; Architektura Dialogiczna) oraz Kodu Tożsamości Lokalnej -- narzędzia projektowania przestrzeni miejskiej. Realizuje projekty, które pozwalają na zastosowanie strategii projektowania dialogicznego: jest autorem wnętrz Centrum Edukacji Artystycznej ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie w Gdańsku (2012), oraz współautorem instalacji Delay(er)ing Facade, która reprezentowała Polskę na 9. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji (2004, wspólautor: Dominik Lejman, kurator: Adam Budak, organizator: Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki).

Jacek Dominiczak jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Był wizytującym profesorem na Universidade da Beira Interior, Covilha, Portugalia (2006-10); Instituto Tecnologico y de Estudios Superiores de Monterrey, Queretaro, Meksyk (1998); University of Michigan, Ann Arbor, USA (1992); Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA (1991 i 1993-97). Prowadził wykłady i seminaria na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2010-11); Uniwersytecie Warszawskim (1999-2006), oraz Politechnice Gdańskiej (2005-2006).