stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jak rośliny bronią nas przed suszą - letni cykl warsztatów spacerowych o znaczeniu wody w mieście

Zapraszamy na letni cykl otwartych warsztatów spacerowych w ramach projektu Deszcz-o-bieg, które poprowadzi Kasia Banaś. Podczas spotkań poruszymy temat wody w mieście. Skupimy się głównie na pokazaniu tego, jak rośliny bronią nas przed upałami czy suszą.

w każdy piątek (do 29.11), g. 16:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
gru 14

sobota, g. 11:00 - 12:30

Gdańsk,
bilety 35 zł
ulgowy 25 zł
Każdy ze spacerów rozpoczynamy przy instalacji Deszcz-o-bieg przed Muzeum Miasta Gdyni, gdzie każdy będzie mieć okazję wprawić wodę w ruch i dowiedzieć, dlaczego warto zbierać wodę deszczową.
Później wyruszymy na spacer, podczas którego dowiemy się w jaki sposób rośliny pomagają utrzymywać wilgoć i magazynować wodę. Czeka nas też część praktyczna z pomiarami temperatury oraz eksperymentem na temat tego, jak sieć korzeni wpływa na szybkość przepływu wody. Poznamy też historię katastrofy w pradawnym mieście Angkor w Kamboży, gdzie rozwinięta cywilizacja zmuszona była opuścić miasto ze względu na zanieczyszczenie wody. Opowiem, jak do tego doszło i co zrobić, by historia się nie powtórzyła.

Warsztaty są otwarte i przeznaczone dla osób w każdym wieku.
Pierwszy warsztat rozpoczynamy 4 lipca o godzinie 16.30 sprzed Muzeum Miasta Gdyni, gdzie o godzinie 16.00 ma miejsce inauguracja czasowej instalacji Deszcz-o-bieg, która odbywa się w ramach programu Gdynia Design Days. Zapraszamy serdecznie na oba wydarzenia!

Bezpłatne bilety tutaj: https://app.evenea.pl/event/deszczobieg

Na kolejne warsztaty zapraszamy:
25 lipca: https://app.evenea.pl/event/deszczobieg2
17 sierpnia: https://app.evenea.pl/event/deszczobieg3

Prowadząca: Kasia Banaś aktywistka miejska. Prowadzi projekt Sianko (sianko.org), którego misją jest zainspirowanie ludzi do ponownego zwrócenia uwagi na dzikie rośliny jadalne. Związana z tematem suwerenności żywnościowej i zrównoważonego rolnictwa, doświadczenie zbierała w kooperatywach spożywczych, ogrodach społecznych czy pracując na farmach. Obecnie edukuje o dzikich roślinach jadalnych i prowadzi spotkania i warsztaty roślinne w Trójmieście.

Warsztat jest częścią projektu Deszcz-o-bieg. O wodzie i jej oszczędzaniu w mieście realizowanego przez Fundację Działań i Badań Miejskich PUSZKA i finansowanego w ramach otwartego konkursu ofert na wdrażanie dobrych praktyk projektowych w Gdyni w 2023r., koordynowanego przez PPNT Gdynia | Centrum Designu. Partner projektu. Muzeum Miasta Gdyni.
Zespół kuratorsko-projektowy: Izabela Bołoz, Aleksandra Litorowicz
Partner: Muzeum Miasta Gdyni
Projekt graficzny: Julia Rajs

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy