stat
Impreza już się odbyła

Jak to się łatwo mówi... | spektakl w ramach Between.Pomiędzy

"Jak to się łatwo mówi, jak to się łatwo myśli"
 
Jak to się łatwo mówi...
 
Spektakl o przyjmowaniu ról, oraz o konieczności wyzwalania się z nich. Opowieść o potrzebie, przyjemności, sile, ale i pułapkach tworzenia.

24 - 30 listopada 2024

Wstęp wolny
gru 14-15

sobota - niedziela, g. 17:00

Gdynia,
bilety 70 zł
ulgowy 55 zł
Kup bilet
Przewodniczką po spektaklowym świecie jest z pozoru zwyczajna kobieta, którą spotkać można na ulicy zdawałoby się podobna do reszty przechodniów, jak opisała tę postać poetka Julia Hartwig. Jednak już po chwili bystre oko obserwatora zauważy odmienne, może nawet trochę niepokojące - zachowanie i wygląd podpatrzonej osoby. Jeśli jednak poświęcimy jej trochę uwagi, staniemy się widzami, a nawet ekskluzywnymi gośćmi jedynego w swoim rodzaju pokazu mody, unikalnego teatru ubierania, kiedy przy użyciu codziennych, niepozornych materiałów, na naszych oczach przemienia się ona w postaci znane nam ze świata sztuki, z podręczników historii, a nawet z popkultury. Takim obserwatorem jest również uliczny muzyk, który z zaciekawieniem przygląda się kobiecie, a nawet rozpoczyna z nią muzyczna rozmowę.

Czy uda jej się wydostać ze stworzonego przez siebie świata? Czy pochłonie ją własna wyobraźnia i wizje? Czy wróci do bezpiecznej, ale przewidywalnej, codzienności?
 
Koncepcja, wykonanie Monika Roguszczak,
Muzyka wykonywana podczas spektaklu - Marek Kurkiewicz
Opieka reżyserska Alicja Mojko
Światło - Zdzisław Górski
 
MONIKA ROGUSZCZAK
 
Aktorka, animatorka kultury, od 2002 roku związana z Teatrem Snów. Współpracowała również z innymi gdańskimi zespołami - Teatrem Feta, Teatrem Lustra oraz Teatrem Pinezka.
Od 2013 roku jest członkiem zarządu Fundacji Teatru Snów, w której koordynowała edukacyjne i społeczne projekty teatralne. Współautorka (wraz ze Zdzisławem Górskim, prezesem Fundacji Teatru Snów) koncepcji pierwszej w Polsce Szkoły Teatru Ulicznego z siedzibą w Gdańsku.
 
MAREK KURKIEWICZ
Reżyser, aktor, muzyk i edukator kultury
W latach 2001- 2012 będąc jednym z czołowych artystów trójmiejskiego Teatru Snów grał role we wszystkich spektaklach teatru Zdzisława Górskiego.
W 2012 roku, założył w Dzierzgoniu (woj. Pomorskie) Teatr 3.5 gdzie do dziś tworzy autorskie spektakle. Prócz pracy w Teatrze 3.5, współpracował z Teatrem Węgajty, poznańskim Teatrem Ósmego Dnia i Teatrem Nikoli z Krakowa
W roku 2018 za pracę Teatru 3.5 na rzecz poszanowania i obrony praw człowieka nominowany do nagrody Złotego Gołębia ONZ
 
ALICJA MOJKO
Poetka, malarka, aktorka i podróżniczka. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za 35-lecie pracy artystycznej. Razem ze Zdzisławem Górskim założyła w 1986 roku w Gdańsku Teatr Snów, uznawany przez krytyków za jeden z najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych, w którym grała oraz współtworzyła oprawę plastyczną. W 2006 roku Alicja Mojko założyła w Gdańsku własny zespół: Teatr Lustra Strona Druga, z którym zrealizowała szereg autorskich przedstawień ulicznych i salowych. Wydała tomik poetycki pt. Krzyki. Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Haiku.
 
ZDZISŁAW GÓRSKI
Zdzisław Górski należy do najbardziej cenionych reżyserów trójmiejskich teatrów alternatywnych. Jest założycielem, reżyserem, aktorem, scenografem kilkunastu autorskich przedstawień teatralnych, zrealizowanych z Teatrem Snów.

Więcej informacji na temat Festiwalu Between.Pomiędzy można znaleźć na stronie internetowej (https://www.between.org.pl) lub na profilu Between.Pomiędzy na Facebooku (https://www.facebook.com/Between.Pomiedzy)