stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

W sobotę 23 lipca 2016 w Ogrodach Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku przy ul. Wałowej 28 w Gdańsku odbędzie się Jakubowe Świętowanie 2016. Zapraszamy do pełnej zieleni, wyjątkowej enklawy w Śródmieściu Gdańska. W programie moc artystycznych atrakcji.

gru 27

piątek, g. 20:00

Sopot,
Wstęp wolny
sty 3

piątek, g. 9:00 - 18:00

Wstęp wolny
Program Jakubowego Świętowania
15:00 - 17:00 | JAZZ DLA DZIECI | Gosia Szmuda-Sycz - wokal, prowadzenie warsztatów / Hubert Świątek - piano / Marcin Bożek - gitara basowa / Grzegorz Sycz Jr - perkusja

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


18:00 | Wernisaż WAKACYJNEJ GALERII RZEŹBY | Szymon Stala / Adrianna Skibiak / Alicja Kamieniczna / Michal Adamowski /

19:00 | Wernisaż wystawy CAMINO W MIEŚCIE | Maria Wollenberg-Kluza

20:00 | FINAŁOWY KONCERT JAKUBOWY - koncert zespołu CABARET MEDRANO | Imre Kamondy / György Verebes / Andrea György / Tímea Grénus / Gábor Horváth / Zsigmond Szert / Zsombor Dudás / Benedek Darvas

///

ARTYŚCI

JAZZ DLA DZIECI
To projekt muzyczny dla najmłodszych i tych trochę starszych. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane "przeboje" muzyki dziecięcej, mają oczarować najmłodszą publiczność przyjemną, lecz niebanalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia. Ambitnie, ale nie za trudno. Teksty, mówiące o bliskich dzieciom sprawach, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do odkrywczego spojrzenia na świat.

W ramach Jakubowego Świętowania 2016 zespół wystąpi w składzie... JAZZ DLA DZIECI to formuła artystyczno-edukacyjna - w pierwszej części przyjmie formę koncertu, w drugiej zaś będą to jazzowe warsztaty dla najmłodszych.

jazzdladzieci.pl
fb.com/Jazz-dla-dzieci-116985678313564/

Video

WAKACYJNA GALERIA RZEŹBY

Szymon Stala
WAKACYJNA GALERIA RZEŹBY | Szymon Stala Więcej zdjęć ()

WAKACYJNA GALERIA RZEŹBY | Szymon Stala

WAKACYJNA GALERIA RZEŹBY | Szymon Stala

Szymon Stala urodził się w 1991 roku w Częstochowie. W roku 2010 ukończył z wyróżnieniem Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie na kierunku ceramika. Od 2015 roku jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydziału Rzeźby, dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Od 2015 student studiów doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby i Intermediów, promotor prof. Mariusz Białecki. Szymon Stala jest laureatem wielu nagród i stypendiów min: Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora ASP w Krakowie. Uczestnik plenerów zagranicznych i ogólnopolskich: min. Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Zajmuje się rzeźbą, medalierstwem, rysunkiem i malarstwem. Prace w zbiorach m. in. Muzeum ASP w Krakowie.

szymonstala.blogspot.com

Adrianna Skibiak
Rocznik 1990. Urodzona w Jarosławiu. W latach 2006-2010 uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. 2010- 2015 studia na Wydziale Rzeźby i Intermediów, kierunku Rzeźba w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Mariusza Białeckiego, aneks z Medalierstwa i małych form rzeźbiarskich u prof. Ludmiły Ostrogórskiej, rysunek w pracowni prof. Mariusza Kulpy. Uczestniczka licznych plenerów i festiwali.

Alicja Kamieniczna
Alicja Kamieniczna urodziła się w 1992 roku w Grodzisku Wlkp. W latach 2008-2012 uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. W 2012 roku rozpoczęła studia na wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie jest studentką IV roku rzeźby w pracowni Prof. Mariusza Białeckiego. Brała udział w wystawach zbiorowych, takich jak "Wiosna Młodych" w Kartuzach czy "Wystawa rzeźby" w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim. Uczestniczyła w licznych plenerach i festiwalach, między innymi w Międzynarodowym Festiwalu Wysokich Temperatur we Wrocławiu czy międzynarodowym plenerze rzeźbiarsko - malarskim "Pole sztuk" w Rodowie. W 2016 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

Michał Adamowski
Michał Adamowski (ur. 7 kwietnia 1991 w Łomży) - w 2011 r. ukończył Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży o profilu grafika warsztatowa. Laureat I nagrody konkursu "Bitwa warszawska" w 2010 r. W latach 2011- 2016 r. studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Mariusza Białeckiego. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych plenerów rzeźbiarskich w kraju i za granicą, m.in. "Pole sztuk" w Rodowie, międzynarodowy plener odlewniczy "Workshop vysokych teplot" na Słowacji. Wystawy zbiorowe "Wiosna młodych" w Kartuzach, "Wystawa rzeźby" w Żuławskim Ośrodku Kultury.

CAMINO W MIEŚCIE

Maria Wollenberg-Kluza
CAMINO W MIEŚCIE | Maria Wollenberg-Kluza Więcej zdjęć ()

CAMINO W MIEŚCIE | Maria Wollenberg-Kluza

CAMINO W MIEŚCIE | Maria Wollenberg-Kluza

Maria Wollenberg-Kluza urodziła się w 1945 roku w Puławach. Jej ojciec, artysta malarz Piotr Wollenberg opracowywał plany rekonstrukcji zabytkowych kamieniczek lubelskiego Starego Miasta. W latach 1967-73 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jej prace były prezentowane na ponad 130 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Brała udział w kilkuset wystawach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz w prezentacjach polskiej sztuki za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Holandia, Dania, Węgry, Czechy i Słowacja, Szwecja, USA). Artystka jest prekursorką malarstwa refleksyjnego, które wywodzi się z preromantyzmu, symbolizmu i koloryzmu polskiego. Malarstwo to nawiązuje do współczesnej literatury, filozofii i psychologii. W swej twórczości Maria Wollenberg-Kluza podejmuje tematy ludzkiego życia, są to obrazy metaforyczne, zmuszające do przemyśleń. Dla głębszego oddania swych wizji stosuje bogatą kolorystykę. Stara się skłaniać odbiorcę do osobistych refleksji. Malarstwo to jest zakorzenione w tzw. polskim koloryzmie, nawiązuje do polskiego symbolizmu, choć charakteryzuje się silną ekspresją i współczesnym rozumieniem sztuki.

wollenberg.pl

FINAŁOWY KONCERT JAKUBOWY

Cabaret Medrano
FINAŁOWY KONCERT JAKUBOWY | Cabaret Medrano (Budapeszt) Więcej zdjęć ()

FINAŁOWY KONCERT JAKUBOWY | Cabaret Medrano (Budapeszt)

FINAŁOWY KONCERT JAKUBOWY | Cabaret Medrano (Budapeszt)

Cabaret Medrano to zespół o charakterystycznym dla Budapesztu składzie, który integruje różnorodność miasta w swojej muzyce i tekstach. Grupa garściami czerpie z muzyki klezmerskiej, bałkańskiej i węgierskiej muzyki ludowej tworząc wspólną oś dla wymienionych wpływów.

Zespół powstał wraz z większością budapesztańskich Ruin Pubs (węg. romkocsmak). Został założony na początku XX wieku przez serbsko-węgierskiego malarza György Verebes'a oraz poetę i aktora Imre Kamodyego. Kultowe budapesztańskie Ruin Pubs stały się inspiracją dla wielu piosenek zespołu.

Każdy koncert Cabaret Medrano jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Teksty zespołów pokazują podobieństwo do znanych twórców z Europy Środkowo-Wschodniej, takich jak Hrabal, czy Mrożek, którzy również opowiadali historie zwykłych ludzi z zabawą i lekką ironią.

www.cabaretmedrano.hu
fb.com/cabaretmedranoband

Video


Strona wydarzenia na facebooku: fb.com/events/291398547860650

Impreza plenerowa. Wstęp wolny.

Zachęcamy do zabrania własnych koców, krzesełek, napojów, przekąsek...

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Ogrody Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku
ul. Wałowa 28
80-858 Gdańsk
tel. 58/ 301 55 50

Przeczytaj także