stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jaskułke Trio - premiera płyty ON Opinie (2)

Sławek Jaskułke po wielu latach koncertowania solo i realizowania projektów z fortepianem w roli głównej (Duodram, Chopin na Pięć Fortepianów) powraca do swojej macierzystej formacji muzycznej - trio.

mar 14-17

czwartek - niedziela

Gdańsk,

w każdy wtorek (do 26.03), g. 18:00

Gdańsk,
SJ: "Przez ostatnich kilka lat pisałem sporo różnej muzyki, głównie solowej. Skupiłem się nad warsztatem i muzycznym językiem. Jedno, co się we mnie nie zmieniło, to moje zamiłowanie do zdecydowanego, szorstkiego grania. Nie oznacza to oczywiście, że intensywność muzyczna powinna być przesadzona. Najogólniej mówiąc - uzyskanie odpowiedniej dramaturgii i napięcia poprzez ciszę w muzyce to jeden z trudniejszych środków wyrazu, a jeśli dodać do tego mocniejsze granie to całość wydaje się tworzyć konstrukcję idealną. Poza tym najnormalniej w świecie lubię grać z bębnami - dlatego zrobiłem płytę z trio".

jazz - koncerty w Trójmieście


Twórczość Sławka Jaskułke ciężko jest zaszufladkować czy skategoryzować. Płyta z Orkiestrą Kameralną, Chopin na Pięć Fortepianów, duet fortepianowy, ilustracyjny album Sea, jazzowe Trio.

SJ: "Faktem jest że moje ostatnie płyty solowe - szczególnie "SEA", odbiegały od jazzowego stylu w różne strony. Staram się nie bać eksploatować w muzyce kierunków, które mnie interesują. W życiu można się kierować głosem rozsądku albo głosem serca, które nie zawsze jest rozsądne. Moje muzyczne wybory podporządkowuję temu drugiemu, nawet jak nie jest to dobrze przyjmowane przez krytykę. Zawsze jednak, niezależnie od wyborów, staram się nadawać działaniom własny styl i rozwijać każdy najmniejszy jego element".

Tytuł "ON" można interpretować na wielu płaszczyznach.

SJ: "Tytuł "ON" i jego wielowymiarowość bardzo mi się podoba. Pierwszą myśl, jaką miałem, to "ON" jako męskie spojrzenie na muzykę. Ale samo słowo "on" jest na tyle ciekawe, że błędem byłoby definiowanie jego znaczenia. Poza tym "ON" jest intrygujące, otwarte i dobrze dzisiaj określające moje spojrzenie na muzykę i życie w ogóle. "ON" może również funkcjonować jako identyfikacja wizualna, co stanowi ciekawe pole do popisu dla artysty grafika. Dlatego zaprosiłem do współpracy autora setek lotypów i czcionek, projektanta wielu kolekcji ubrań, dyrektora artystycznego projektów marketingowych dla takich marek jak Volvo czy TVN - Oskara Podolskiego ™OESUONE".

Sławek Jaskułke dzisiaj jest artystą średniego pokolenia, posiadającym indywidualny styl i język muzycznej wypowiedzi. Jego muzyka jest czytelna w odbiorze i głęboka w nastroju.

SJ: "W muzyce istotne są założenia i punkt wyjścia, które dla każdego artysty są nieco inne. Mną dzisiaj zawładnęły harmonia i kompozycja. Nad tymi elementami sporo pracuję i one nie dają mi spokojnie spać. Najkrócej mówiąc - harmonia to niekończąca się przygoda z układaniem dźwięków w odpowiednio brzmiący sposób, a kompozycja zmusza do powściągliwości i pokory wobec muzyki i jej historycznego kontekstu".

Album "ON" to płyta wyraźnie jazzowa - zarówno pod względem kompozytorskim, jak i wykonawczym. Wystarczy spojrzeć na skład zespołu - klasyczne trio jazzowe z chuliganem Krzysztofem Dziedzicem na bębnach i Maxem Muchą na kontrabasie.

SJ: "Ten zespół jest jak szybkie, duże i wygodne auto. Można je prowadzić, delektując się jazdą, ale pod maską drzemie potężna moc. Z jednej strony kreacja, z drugiej - prawdziwie jazzowy charakter grania. To, co dla mnie ważne, to możliwość podążania w różnych kierunkach. A przy trzech (nieskromnie mówiąc) niezłych kierowcach myślę, że jest szansa. by przejechać spory kawał drogi".

"Jaskułke jest nowatorski i odważny" - "Gazeta Wyborcza"

"Jaskułke wnosi do polskiej pianistyki jazzowej spory powiew oryginalności" - "Jazz Forum"

"Kiedy Sławek Jaskułke usiądzie przy fortepianie, to zapamiętuje się to, że jest absolutnym mistrzem, jeżeli chodzi o bycie instrumentalistą" - Agnieszka Szydłowska - Polskie Radio Program III.


SŁAWEK JASKUŁKE - fortepian
MAX MUCHA - kontrabas
KRZYSZTOF DZIEDZIC - perkusja


BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony, cena w sieci - 33 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.