Jazz Band Młynarski - Masecki Targ Węglowy Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jazz Band Młynarski - Masecki Opinie (7)

Wydarzenie w ramach

W literaturze modnym gatunkiem są ostatnio tzw. historie alternatywne. Na przykład: co by było, gdyby Napoleon wygrał pod Waterloo? Jazz Band Młynarski - Masecki na wydanej pod koniec ubiegłego roku płycie "Noc w wielkim mieście" pokusił się o stworzenie takiej właśnie alternatywnej historii polskiego jazzu: co by było grane w Polsce, gdyby nie II wojna światowa i stalinizm?

w każdą środę (do 31.12), g. 20:00

Gdynia,
Ano gdyby swing rozgościł się nad Wisłą pełną gębą, to wodewilowe piosenki, które w latach 30. bawiły bywalców warszawskich kabaretów, awansowałyby do roli jazzowych standardów. Tak właśnie zaaranżowano je na tej płycie. Połączone siły Marcina Maseckiego (jednego z najwybitniejszych polskich pianistów improwizujących) i Jana Emila Młynarskiego (tu występującego w roli refrenisty i bandżolisty), gwarantują temu przedsięwzięciu najwyższy poziom artystycznej wiarygodności.

jazz - koncerty w Trójmieście


Czy ty wiesz mała miss, New York baby, Nikodem czy nagrodzony tegorocznym Fryderykiem za fantastyczny teledysk Abduł Bej rozruszają każdą imprezę, a jednocześnie wysmakowanymi aranżacjami zachwycają gusta najwybredniejszych jazzfanów.

Bo to szyk, szarm i sznyt w każdym calu!

Jazz Band Młynarski - Masecki:
Jan Emil Młynarski - śpiew bandżola;
Marcin Masecki - pianino, aranżer, dyrektor muzyczny;
Jerzy Rogiewicz - perkusja;
Piotr Wróbel - suzafon;
Tomasz Duda - saksofon;
Jarosław Bothur - saksofon;
Michał Fetler - saksofon

Czytaj także