stat
Impreza już się odbyła

Jazz Waves: Rogulus X Szwelas und Gos, Zdzisław Piernik, Frederic Blondy

paź 12

sobota, g. 18:00

bilety 136,50 zł
Kup bilet
lis 30

sobota, g. 18:00

Sopot,
bilety 43 - 85 zł
Kup bilet
5.10 - Centrum Św. Jana
Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu

ZJAZD (noc muzyki improwizowanej)

Frederic Blondy
Ukończył studia na wydziale Matematyki oraz Fizyki na uniwersytecie w Bordeaux. Frederic Blondy jest artystą, który specjalizuje się w grze na fortepianie. Zaczynał jako pianista jazzowy i jednocześnie studiował na Narodowym Konserwatorium w Bordeaux. Od czasu przeniesienia się do Paryża pracował z Marie-Christine Calvet w Międzynarodowym Centrum Pianistyki rozwijając indywidualny styl gry na instrumencie. Jako improwizator, Frederic Blondy uczestniczył w wielu festiwalach w Europie, Ameryce Północnej, Azji grając z wieloma uznanymi artystami takimi jak: Paul Lovens, Rhodri Davies, Lê Quan Ninh, Michel Doneda, Joëlle Léandre, Urs Leimgruber, Thomas Lehn, Daunik Lazro, Radu Malfatti, John Tilbury, Otomo Yoshihide, Mats Gustafsson. Doprowadziło to do powstania zespołów takich jak Hubbub, Ethos.

Rogulus X Szwelas und Gos
Zespół stanowią muzycy - kompozytorzy. Zespół koncertuje od roku 2000. Muzycy zespołu wykorzystują rzadkie techniki artykulacji dźwięku i preparacji oraz eksperymentują w obszarze współczesnych form wyrazu. Jako wykonawcy stosują nieortodoksyjne techniki gry na instrumentach koncentrując się przede wszystkim na sonorystycznych aspektach muzyki. Muzycy zespołu koncertowali na licznych festiwalach, m.in: Europejskim festiwalu współczesnej Muzyki improwizowanej w Gdańsku, Gdynia Sumer Jazz Days, Warsaw Sumer Jazz Days, Electronic jazz festiwal w Warszawie, Warszawska Jesień, Jena Jazz Thuringen festiwal w Niemczech, Art. Agenda w Sztokholmie, SKIP festiwal w Petersburgu w Rosji i wielu innych.

Zdzisław Piernik
Gra na tubie, tubie preparowanej; Improwizator i kompo- zytor. Urodziny w roku 1942. Absolwent P.W.S.M w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych wirtuozów tuby. Uznawany za prekursora i twórcę polskiego sonoryzmu. Jako solista wziął udział w kilkuset koncertach symfonicznych oraz kameralnych. W latach 1974-78 współpracownik Teatru Narodowego w Warszawie, 1983-88 Teatru Narodowego w Łodzi. Od 1983 roku związany również na stałe z pracą pedagogiczną. Brał udział w Międzynarodowych spotkaniach Muzycznych w Bayreuth (1971-74), a także festiwalach m.in. Warszawska Jesień (od 1972), w Witten (1977), Kolonii (1977, 1979), Darmstadt, Los Angeles (1978), Bourges (1978), Sztokholmie (1979, 1981), Salzburgu (1978, 1987), Lizbonie (1982), Waszyngtonie (1983), Metz (1984). Ponad to ma na swoim koncie trasy koncertowe i nagrania w Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Szwecji, Japonii i U.S.A. Od 1978 roku jest stałym reprezentantem Polski w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Tubistów (U.S.A.). Na twórczość Zdzisława Piernika składa się zróżnicowany repertuar koncertowy, od własnych transkrypcji dzieł dawnych mistrzów po najnowsze zdobycze awangardy. Utwory dedykowali mu m.in. M.Borkowski, B.Scheaffer, A. Dobrowolski, W. Szalonek, A. Krzanowski, K. Penderecki, M.Stachowski, K.Knittel, W.Kilar, B.Amman, F.Grillo, P.Lacher, R.Haubenstock-Ramati. Obecnie po kilkuletniej przerwie w wykonywaniu muzyki awangardowej Zdzisław Piernik powraca na sceny światowe współpracując również z młodszym pokoleniem muzyków improwizujących (m.in. S. Janicki, M. Górczyński. A. Izdebski, M. Rogulski, T. Szwelnik, M. Gos)

działania intermedialne
Dan Cumberland
Oleg Dziewanowski
Galeria Spiż 7

Bilety można kupić na eventim.pl