Jazz w kuźni Kuźnia Wodna, oddział Muzeum Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Jazz w kuźni

Po przerwie wznawiamy cykl pt." Jazz w Kuźni" .Ideą organizowania
spotkań jest z popularyzowanie spędzania wolnego czasu w muzeum ,uaktywnienie tego zakątka miasta jako miejsca wartego uwagi w planowaniu wolnego czasu.
Właśnie początek maja czyli pierwsza majówka to dobry moment na słuchanie jazzu w Oliwie - dolinie Radości ,tak więc serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kuźni.

jazz - koncerty w Trójmieście


''Jedynie spać przyszliśmy...jedynie śnić...
nie jest prawdą ...nieprawdą jest...
że przyszliśmy na ziemię by żyć...''
E.Stachura

Późne Popołudnie

Wspólną przygodę z muzyką rozpoczęliśmy w 2006.
Słowa Steda przytoczone powyżej jak się później okazało były w każdym z nas. Rozumiane po swojemu na swój własny sposób ale były...I to był punkt wyjścia do...rozmów...pomysłów...pierwszych tekstów...muzyki...
Duży wpływ na kształtowanie się zespołu zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej mieli poeci w , których zaczytywaliśmy się przez całe lata wspomniany Stachura, czy też ks. Jan Twardowski,Jerzy Harasymowicz.
Pierwsza płyta nagrana w 2006r. w Radiu Gdańsk była jakby sprawdzeniem samych siebie. Bardzo akustyczna . Bardzo osobista. Zagrana w trzyosobowym składzie : Krzysztof Błążejewski - bas , Marek Pawlak - śpiew gitary,Grzegorz Radtke - śpiew, gitary,harmonijka ustna.
Od tamtej pory minęły lata i w tym czasie dużo zmieniło się w zespole. Brzmienie zostało podkreślone przez perkusję i konga oraz ciepło wkomponowaną gitarę jazzowo-elektryczną. Repertuar opiera się prawie wyłącznie na piosenkach w pełni autorskich. Samo brzmienie zespołu skręciło na polanę gdzie płynie ciepły bluesowy strumień .I dobrze nam tam. Od czasu do czasu dajemy się jednak uwieść folkowo- poetyckiej balladzie.
Zespół jest w trakcie nagrywania drugiej płyty przy tym koncertuje w trójmiejskich klubach i tawernach.

Skład :

Krzysztof Błażejewski - bas
Marek Pawlak- śpiew,gitary
Krzysztof Poliwka - perkusja,konga
Grzegorz Radtke - śpiew, gitary,harmonijka ustna