stat
Impreza już się odbyła

Jazz w latynoamerykańskich rytmach

wrz 21

sobota, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 60 zł
przedsprzedaż 50 zł
Kup bilet
lis 30

sobota, g. 18:00

Sopot,
bilety 43 - 85 zł
Kup bilet
W czwartkowy wieczór wraz z egzotycznym zespołem Brasileira przeniesiemy się w klimaty latynoamerykańskie. Przeważać będą utwory w rytmie samby i bossa novy z repertuaru Antoniego Carlosa Jobima. Temperaturę podgrzeją kubańskie conga.

W najbliższy czwartek trio Brasilira w składzie: Joanna Duda (pianino), Sławomir Porębski (conga) i Jacenty Mazurkiewicz (kontrabas) zagrają gorącą muzykę latynoamerykańską. Głównie będą to utwory Antoniego Carlosa Jobima. Jego zmysłowe bossa novy i melodyjne samby weszły już do kanonu jazzowych standardów. Ta muzyka jest wspaniałym lekiem na szarość i uciążliwość naszej rzeczywistości, stanowi rewelacyjne antidotum na niepokoje tego świata. Zapraszamy!


Więcej informacji udzieli:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470
www.zielonydwor.pl





CZY WIESZ, ŻE...?

Joanna Duda związana jest z muzyką jazzową od wielu lat. Brała udział w Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, grała w składzie „Klepka” oraz na wielu warszawskich i trójmiejskich jam sessions. Obecnie zapraszana jest do współpracy przez wielu znanych muzyków, jak Marcin Janek, Aleksander Kamiński, Jacenty Mazurkiewicz, Grzegorz Wachulski, Marcin Bożek, czy Robert Haas.

Sławomir "Rodrigez" Porębski - muzyk perkusjonista, aktywnie działa na scenie muzycznej i teatralnej. Pisze teksty oraz muzykę teatralną i filmową. Grał w wielu zespołach m.in. LESZCZE, NO LIMITS, HELLO, IKENGA, ORQUESTRA SAMBA PICANTE, ROCKA'S DELIGHT, DŻEMBERSI. Był pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu Rytmu i Ognia FROG 2006, a także bohaterem filmów dokumentalnych: "Rodrigez" M. Judkowiaka i "Perkusjonista" M. Paszkowskiej.

Jacenty Mazurkiewicz, kontrabasista. Ukończył Gdańską Akademię Muzyczną. Razem z Joanną Dudą uczestniczy w wielu projektach muzycznych, m.in. Szeyker, Cafe Y Son, Light, Szulerzy.


Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu, a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkania z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.