stat

Jazzowo-Rozrywkowe Warsztaty Wokalne

Jazzowo-Rozrywkowe Wokalne Warsztaty. Kochasz śpiewać? Uwielbiasz muzykę? Chcesz rozwinąć swój warsztat wokalny i dowiedzieć się jak bezpiecznie i poprawnie wydobyć dźwięk? Chcesz śpiewać w zespole? Brakuje Ci wiedzy muzycznej i śpiewania rozrywkowych utworów? A może lubisz jazz ale nie do końca wiesz o co w nim chodzi? Te warsztaty są dla CIEBIE.

To właśnie z nami:

-poznasz mechanizm wydobycia dźwięku - będziesz mieć okazję podszkolić wokalny warsztat
-dowiesz się jakie trendy panują obecnie w świecie wokalistyki
-poznasz style muzyczne oraz ich czołowych przedstawicieli na których twórczości opieramy trenowany na warsztatach materiał muzyczny
-będziesz mieć okazję zaśpiewać w wieloosobowym zespole i odnaleźć się w wielogłosowych współbrzmieniem ćwicząc jednocześnie swój harmoniczny słuch
-to z nami, w luźnej atmosferze, z pozytywną energią być może odkryjesz, że to co chcesz w życiu robić to - ŚPIEWAĆ!
-to tu przez zabawę otworzysz swój głos, poszerzysz brzmienie i rozwiniesz swoją muzykalność
-Nauczysz się, jak swobodnie eksperymentować z melodią i rytmem.
-poznasz nowe style wokalne, najsłynniejsze metody współczesnej wokalistyki, wykorzystasz je w piosenkach i pełen wiedzy i inspiracji wyjdziesz i będziesz eksplorować ten temat dalej

Prowadzący:

Aga Brenzak-Guz
wokalistka, aktorka scen muzycznych, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej S.Moniuszki w Gdańsku i Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Współpracuje z zespołem Zagan Acoustic, z Teatrem Muzycznym w Toruniu i Gdyni, a także z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie i z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Znakomicie czuje się w sesyjnych projektach, wspierając wokalnie lokalne projekty muzyczne. Miała okazje zaśpiewać w chórkach z zespołem Skaldowie, Heleną Vondrackową, Rickiem Astleyem, Natalią Kukulską, Kasią Cerekwicką oraz Małgorzatą Ostrowską wraz z orkiestrą Tomasza Szymusia. Na codzień z pasją prowadzi zajęcia i warsztaty wokalne.

Łukasz Reks wokalista, muzyk, kompozytor, twórca tekstów. Twórca dźwięków, który poprzez swoją muzykę opowiada historie, wyraża emocje i zaprasza słuchaczy do niezwykłego muzycznego świata. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Krystyny Stańko. Ma na swoim koncie dwie płyty: EP oraz Album_Obrazy. Jako wokalista zapraszany jest do wielu projektów muzycznych. Występował u boku Adama Bałdycha (suita Mozaika), jako solista na płycie Na inny czas wraz z takimi artystami jak Katarzyna Cerekwicka i Kuba Badach. Aktualnie występuje w projekcie The Best of Tina, występując w największych salach w Polsce. Brał udział w koncertach z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz Orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Z autorską muzyką zagrał koncerty w takich miejscach jak Radio Gdańsk, Teatr Leśny w Gdańsku, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie czy Jazz Club pod Filarami w Gorzowie Wlkp. Zdobywca I miejsca na Blue Note Poznań Competition oraz XLIV Klucza do Kariery im. Marka Karewicza w Jazz Clubie pod Filarami.

PROGRAM:
Warsztaty Jazzowe to wyjątkowa okazja dla miłośników muzyki, aby zgłębić tajniki tego wyjątkowego gatunku gatunku. Nasze warsztaty składają się z kilku części, które wprowadzą Cię w świat jazzu od podstaw teoretycznych po zaawansowane jazzowe techniki wokalne.

Czego nauczysz się na warsztatach?
1.Historia jazzu i jego podgatunków
2. Nauka Bluesa
3.Techniki Wokalne w jazzie
4. Scat i nauka improwizacji
5. Śpiewanie w zespole
6. Nauka standardów jazzowych

Warsztaty Rozrywkowe to okazja by poznać tajniki muzyki rozrywkowej powstającej w XX i XXI wieku. Odkryjesz, jak rodzily się najpopularniejsze style na przestrzeni lat i jakie cechy je charakteryzują. Poznasz czołowych artystów muzyki rozrywkowej i przeanalizujesz najpopularniejsze wokalne stylistyki używane przez współczesnych wokalistów.

Czego będziemy się uczyć?
1. Geneza muzyki rozrywkowej
2. Klasyfikacja gatunków muzyki rozrywkowej XX wieku i przykłady najsłynniejszych twórców
3. Budowa traktu wokalnego i posługiwanie się głosem w rozrywkowym repertuarze XX wieku

Pytania do rozważenia
Jak dzisiaj klasyfikujemy muzykę rozrywkową?
Jakie rodzaje emisji głosu i brzmienia używają profesjonaliści w muzyce rozrywkowej XX i XXI wieku?
Czy temat jest już wyczerpany, czy wciąż odkrywamy nowe aspekty budowy traktu wokalnego i jego możliwości?

w każdy czwartek (do 21.12), g. 19:00

bilety 40 zł