stat
Impreza już się odbyła
lis 28

czwartek, g. 17.30

Sopot,
Wstęp wolny
gru 31

wtorek, g. 19:00

bilety 590 zł
Zielona Babcia zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do Zielonego Dworu na spotkanie z przygodą. W najbliższą niedzielę mali poszukiwacze przygód wyruszą lokomotywą w szaloną podróż. Odjazd pociągu o godzinie 12.00.


Joanna Stanisławek, kierownik pociągu i Karolina Godlewska, konduktor zabiorą dzieci w magiczną podróż szaloną lokomotywą. Młodzi uczestnicy tej edukacyjnej zabawy samodzielnie zbudują pociąg, który będzie się jechał od stacji do stacji. W czasie kolejnych postojów nasi podróżnicy napotkają ciekawe zadania i zagadki. Milusińscy będą też brali udział w atrakcyjnych konkursach. A wszystko to w konwencji podróży, nawet przerwa na mały poczęstunek odbędzie się w specjalnie przygotowanym wagonie Warsu.


Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy spotkań obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.


Więcej informacji udzieli:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470



CZY WIESZ, ŻE...?


Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie i zdrowo mogą tu zjeść nie tylko dorośli. Dla dzieci przewidziane jest specjalne menu, a także cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają najmłodszych w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli mogą zaś uczestniczyć w regularnych spotkaniach z jazzem, tangiem milonga i ambitną muzyką elektroniczną.

Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Często dbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.